Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Warunki pracy w Polsce należą do najgorszych

Gospodarka

wśród 32 najbardziej rozwiniętych państw świata zbadanych pod tym kątem przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Mamy niskie płace, zajmując pod tym względem 26 miejsce, pracodawcy stawiają pracownikom za wysokie wymagania w stosunku do warunków pracy – 28 miejsce i nie wspierają rozwoju zawodowego pracowników – 27 miejsce. Mamy też bardzo duża rozpiętość wynagrodzeń, zajmując pod tym względem 23 miejsce, a bezrobotni w naszym kraju mają niewielkie możliwości znalezienia pracy – 25 miejsce.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://natemat.pl/121533,oecd-nie-zostawia-na-polskim-rynku-racy-suchej-nitki-jestesmy-na-szarym-koncu-jezeli-chodzi-o-warunki-zatrudnienia

Udostępnij

GUS: 31,7 tys. bezrobotnych znalazło we wrześniu pracę

Gospodarka bezrobocie bezrobotni GUS Główny Urząd Statystyczny spadek bezrobocia urząd pracy

Stopa bezrobocia pod koniec września wynosiła 11, 5 proc., o 0,2 proc. mniej niż przed miesiącem i o 1,5 proc. mniej niż przed rokiem, poinformował dziś Głowy Urząd Statystyczny (GUS).
Nadal jednak w urzędach pracy zarejestrowanych jest 1 mln 821,9 tys. osób, wśród nich nieco więcej kobiet niż mężczyzn. Przed rokiem w końcu września urzędy pracy rejestrowały 2 mln 83,1 tys. bezrobotnych osób.
We wrześniu pracodawcy zgłosili w urzędach 116,8 tys. ofert pracy, w sierpniu ofert takich było 94,1 tys., a we wrześniu ubiegłego roku 73,5 tys.
Spadek bezrobocia GUS odnotowuje już ósmy kolejny miesiąc. Spadek liczby osób zarejestrowanych jako bezrobotne GUS odnotował we wszystkich województwach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,GUS-Bezrobocie-we-wrzesniu-wynioslo-115-proc-wobec-117-w-sierpniu-aktl,wid,16979965,wiadomosc.html?ticaid=113ac5

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,GUS-Bezrobocie-we-wrzesniu-wynioslo-115-proc-wobec-117-w-sierpniu-aktl,wid,16979965,wiadomosc.html?ticaid=113ac5