Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trzy osoby zginęły w wybuchu gazu w Katowicach

Polska

to reporter „Faktów” TVN Dariusz Kmiecik, jego żona, dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dwuletni syn. Ratownicy najpierw znaleźli ciało mężczyzny, a potem dotarli też do dwóch pozostałych osób. Strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą w gruzowisku po wybuchu gazu w piątek nad ranem.

Do wybuchu gazu w kamienicy doszło wczoraj nad ranem. Jedna ciężko ranna osoba znajduje się w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Obecnie strażacy zabezpieczają teren katastrofy.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-zyje-dziennikarz-faktow-tvn-jego-zona-i-syn,481144.html

Udostępnij

Sejm zabronił sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach

Polska chipsy ciastka dzieci jedzenie śmieciowe nowelizacja ustawy przedszkole reklama Sejm sklepiki szkolne stołówki szkola

Dzieci nie będą mogły kupić w szkołach chipsów, niektórych ciastek i napojów. Rozporządzenie obejmie również stołówki i przedszkola. Zakazane też będzie umieszczane w pobliżu takich placówek reklam niezdrowych produktów.

Za przyjęciem zmian w ustawie głosowało 426 posłów, jeden był przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Nowelizację przygotowali posłowie PSL. Chodzi o ograniczenie dostępu dzieci do produktów szkodliwych dla rozwoju. Przede wszystkim takich, które zawierają nasycone kwasy tłuszczowe, sól i cukier.

Nowelizacja wejdzie w życie 1 września 2015 roku; sklepiki szkolne będą miały trzy miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smieciowe-jedzenie-w-szkolach-sejm-zabronil,116,0,1644404.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smieciowe-jedzenie-w-szkolach-sejm-zabronil,116,0,1644404.html