Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aplikacja mobilna rozwiązuje zadania matematyczne

Nauka i Technologie

Aplikację, która jest w stanie samodzielnie rozwiązać zadanie z matematyki opracowała Firma MicroBLINK. W przeciwieństwie do różnego rodzaju kalkulatorów, w tym przypadku użytkownik nie musi podawać żadnych danych – aplikacja PhotoMath wykorzystuje kamerę smartfona. Wystarczy skierować ją na treść zadania, by algorytm rozpoznał działanie do wykonania i wyświetlił wynik.

Co istotne, poza samym wynikiem prezentowane są również wiodące do niego obliczenia. Zdaniem twórców aplikacji PhotoMath stanowi dzięki temu doskonała pomoc naukową, która prezentując rozwiązanie krok po kroku pomoże zrozumieć matematykę. Aplikacja jest obecnie dostępna dla telefonów z iOS i Windowsem, a w przyszłym roku pojawi się wersja dla Androida.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/photomath-aplikacja-zadania-domowe-matematyka.html

  • niebieski123

    baardzo fajna aplikacja muszę ją mieć

Udostępnij

Znamy dietę gladiatorów: byli otyłymi wegetarianami

Nauka i Technologie archeologia dieta Dieta roślinna Efez Gladiatorzy historia otyłość Rany Suplementacja Wegetarianizm Węglowodany

Stereotypy na temat wyglądu gladiatorów utrwalane przez kino i literaturę nie znajdują potwierdzenia w badaniach. Analiza kości, znalezionych w Efezie wskazuje, że ich dieta była bardzo uboga w białko, a bogata w węglowodany. Potwierdzają to starożytne źródła, określające gladiatorów mianem „zjadaczy jęczmienia”.

Rezultatem bogatej w węglowodany diety była rozbudowana tkanka tłuszczowa. Miało to uzasadnienie – zranienie ciała pokrytego grubą warstwą tłuszczu było mniej groźne dla życia, choć dla publiczności wyglądało efektownie.

Analiza kości wskazuje ponadto na stosowanie suplementacji przyspieszającej gojenie się obrażeń – gladiatorzy pili napoje, przyrządzane z bogatego w minerały popiołu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/20744/gladiatorzy-byli-wegetarianami

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/20744/gladiatorzy-byli-wegetarianami