Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prawie 15 proc. banków nie jest gotowych na kryzys

Finanse

informuje Reuters. Na 130 banków poddanych „testom wytrzymałości” przez Europejski Bank Centralny (EBC) 18 nie spełniło kryteriów. Reuters twierdzi, powołując się na nieoficjalne informacje, że są wśród nich banki niemieckie. Hiszpańska agencja Efe podała, że poza niemieckimi testów nie zdały po trzy banki z Grecji i Włoch, dwa z Austrii oraz po jednym z Belgii, Cypru i Portugalii.
Testy EBC sprawdzał, jak banki reagować będą na gwałtowny kryzys gospodarczy. Oficjalny raport o wynikach ma zostać opublikowany w niedzielę.
Badania miały przygotować Europejski Bank Centralny do objęcia 4 listopada nadzorem nad europejskiego systemu bankowego w ramach Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego (Single Supervisory Mechanism, SSM).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830974,europejskie-banki-nie-sa-przygotowane-na-kolejny-globalny-kryzys-finansowy-fatalne-prognozy.html

Udostępnij

SKOK-i wyprowadzają pieniądze do Luksemburga

Finanse kasa krajowa skok knf Komisja Nadzoru Finansowego skok wyprowadzanie pieniędzy

twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego w opublikowanym we wtorek raporcie. W ubiegłym roku wypłynęło w ten sposób z kas około 83 mln zł wytransferowanych do spółki zarejestrowanej za granicą jako jej zysk. Pieniądze te nie trafiły do Kasy Krajowej SKOK, ani do Funduszu Stabilizacyjnego SKOK, które gwarantują wypłacalność poszczególnych kas.
Komisja zarzuca też kasom sztuczne powiązania kapitałowe sprawiające, że zyski mogą być transferowane do spółek zarejestrowanych za granicą i nie mogą zostać skontrolowane przez polskie urzędy. KNF wytyka ponadto powiązania personalne: nieliczna grupa osób zasiada w zarządach i radach nadzorczych wielu SKOK-ów. Twórca systemu SKOK Grzegorz Bierecki, podaje przykład raport, zasiada w zarządach 5 spółek i w radach nadzorczych 15 innych, Jarosław Bierecki – w zarządach 2 spółek i radach nadzorczych 9 innych.
Odpowiedzi na zarzuty ma udzielić dziś rzecznik SKOK Andrzej Dunajski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: g http://www.biztok.pl/gospodarka/skoki-pod-ostrzalem-knf-pieniadze-sa-wyprowadzane-do-luksemburga_a18308

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: g http://www.biztok.pl/gospodarka/skoki-pod-ostrzalem-knf-pieniadze-sa-wyprowadzane-do-luksemburga_a18308