Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

GUS: 31,7 tys. bezrobotnych znalazło we wrześniu pracę

Gospodarka

Stopa bezrobocia pod koniec września wynosiła 11, 5 proc., o 0,2 proc. mniej niż przed miesiącem i o 1,5 proc. mniej niż przed rokiem, poinformował dziś Głowy Urząd Statystyczny (GUS).
Nadal jednak w urzędach pracy zarejestrowanych jest 1 mln 821,9 tys. osób, wśród nich nieco więcej kobiet niż mężczyzn. Przed rokiem w końcu września urzędy pracy rejestrowały 2 mln 83,1 tys. bezrobotnych osób.
We wrześniu pracodawcy zgłosili w urzędach 116,8 tys. ofert pracy, w sierpniu ofert takich było 94,1 tys., a we wrześniu ubiegłego roku 73,5 tys.
Spadek bezrobocia GUS odnotowuje już ósmy kolejny miesiąc. Spadek liczby osób zarejestrowanych jako bezrobotne GUS odnotował we wszystkich województwach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,GUS-Bezrobocie-we-wrzesniu-wynioslo-115-proc-wobec-117-w-sierpniu-aktl,wid,16979965,wiadomosc.html?ticaid=113ac5

Udostępnij

UE: pół miliarda zł na ocieplenie domów z wielkiej płyty

Gospodarka dotacje ocieplenie UE Unia Europejska wielka płyta

wyniosą dotacje Unii Europejskiej dla Dolnego Śląska. Przewidywana przez projektantów trwałość bloków z wielkiej płyty, które powstawały w latach 60., 70. i 80. wynosi najwyżej 60 lat. Elementem, który przesądza o tak niewielkiej trwałości są szybko przeżerane przez rdzę stalowe elementy łączące poszczególne płyty.
Obecnie okazało się, że korozja nie postępuje tak szybko, a ocieplenie budynków spowalnia ją. Konstruktorzy przewidują dziś, że budynki te wytrzymają co najmniej 100 lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17355531/czy-warto-inwestowac-w-bloki-z-wielkiej-plyty-ue-dala-pol-miliarda-zlotych-dla-dolnego-slaska

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17355531/czy-warto-inwestowac-w-bloki-z-wielkiej-plyty-ue-dala-pol-miliarda-zlotych-dla-dolnego-slaska