Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sejm zabronił sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach

Polska

Dzieci nie będą mogły kupić w szkołach chipsów, niektórych ciastek i napojów. Rozporządzenie obejmie również stołówki i przedszkola. Zakazane też będzie umieszczane w pobliżu takich placówek reklam niezdrowych produktów.

Za przyjęciem zmian w ustawie głosowało 426 posłów, jeden był przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Nowelizację przygotowali posłowie PSL. Chodzi o ograniczenie dostępu dzieci do produktów szkodliwych dla rozwoju. Przede wszystkim takich, które zawierają nasycone kwasy tłuszczowe, sól i cukier.

Nowelizacja wejdzie w życie 1 września 2015 roku; sklepiki szkolne będą miały trzy miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smieciowe-jedzenie-w-szkolach-sejm-zabronil,116,0,1644404.html

Udostępnij

Wybuch gazu w Katowicach

Polska akcja gaśnicza akcja ratownicza kamienica Katowice poszkodowani ranni straż pożarna wybuch gazu

Pięć osób zostało poszkodowanych, a jedna nadal zostaje uwięziona pod gruzami domu. W kamienicy w centrum Katowic przy ulicach Chopina i Sokolskiej doszło nad ranem do wybuchu gazu. W ratowaniu ludzi i gaszeniu pożaru biorą udział  dwadzieścia cztery zastępy straży pożarnej. Budynek się częściowo zawalił, a na dachu wybuchł pożar. Lekko ranne osoby są opatrywane w pobliskim kościele, a pięć przetransportowano do szpitala. Jedna osoba nadal znajduje się w płonącej kamienicy na parterze. Strażacy mają z nią kontakt. Jak tylko uporają się z pożarem dachu przystąpią do uwalniania uwięzionego.

Nie wiadomo ile osób przebywało w budynku, kiedy o godz. 4:50 gaz wybuchł. Zameldowanych jest 25 osób.

 

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze