Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska powalczy na szczycie klimatycznym UE

Europa

Polska jest jednym z krajów, które albo wywalczą zapis o rekompensatach kosztów związanych z redukcją CO2, albo zawetują pakiet klimatyczny. Głównym elementem pakietu energetyczno-klimatycznego jest 40-procentowa redukcja emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Spotkanie rozpocznie się w Brukseli dzisiaj o godzinie 16, początek obrad o 17:30. Po jego zakończeniu konferencję prasową zorganizuje szef Rady Europejskiej Herman van Rompuy i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Po tym wystąpieniu będziemy wiedzieć, czy cena energii w Polsce wzrośnie ze względu na redukcję CO2 i czy nasz kraj otrzyma wsparcie finansowe na modernizacje. Przypomnijmy, że energetyka w Polsce jest w 90 procentach oparta na węglu.

Politycy będą rozmawiać też o epidemii eboli oraz polityce wobec Ukrainy i Rosji. To będzie ostatnie spotkanie prowadzone przez Hermana van Rompuya. Kolejny szczyt UE poprowadzi już Donald Tusk.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16849228,Mniej_CO2_czy_tani_prad__Polska_walczy_na_szczycie.html

Udostępnij

Lufthansa zakończyła strajk, ale problemy pozostały

Europa destabilizacja lotnisko Chopina Lufthansa Niemcy odwołane loty opóżnienia protesty strajk pilotów świadczenia emerytalne

Piloci zakończyli strajk o północy – zgodnie z zapowiedziami. Kierownictwo stara się przywrócić normalny ruch lotniczy, ale nie jest to łatwe po tak dużej destabilizacji. Pasażerowie proszeni są o sprawdzanie stanu lotów na stronie internetowej. Przykładowo już o 6:55 nie odbył się pierwszy lot z warszawskiego Lotniska Chopina do Frankfurtu. Przez następnych kilka lub kilkanaście godzin mogą zdarzać się opóźnienia innych lotów niemieckiego przewoźnika.

Strajk pracowników Lufthansy trwał 35 godzin. W tym czasie odwołanych zostało ponad 1,5 tysiąca lotów. Protesty odczuło łącznie ponad 160 tysięcy pasażerów. Straty niemieckiego przewoźnika szacowane są na około 30 mln euro. Związkowcy bronią przywilejów emerytalnych i grożą kolejnymi strajkami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/lufthansa-konczy-strajk-utrudnienia-pozostaja,480423.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/lufthansa-konczy-strajk-utrudnienia-pozostaja,480423.html