Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Strzały w kanadyjskim parlamencie – zginęły 2 osoby

Świat

Uzbrojony mężczyzna wtargnął w środę po południu na teren parlamentu w Ottawie. Wcześniej śmiertelnie postrzelił żołnierza, który pełnił wartę przy pomniku wojennym w pobliżu parlamentu. Kiedy napastnik wtargnął do budynku wywiązała się strzelanina. Gonili go uzbrojeni policjanci, którzy jednocześnie ostrzegali pracowników parlamentu żeby się ukryli. W budynku przebywał w tym czasie premier Kanady Stephen Harper. W strzelaninie ranne zostały dwie osoby; przebywają obecnie w szpitalu. Policjanci zastrzelili napastnika, 32-letniego mężczyznę – obywatela Kanady pochodzenia algierskiego. Prawdopodobnie był powiązany z islamistami. Oprócz niego, policja podejrzewa, że do parlamentu mogło wejść też dwóch innych atakujących, są wciąż  poszukiwani. W mieście trwa policyjna obława.

Dżihadyści zapowiedzieli, że Kanada jest jednym z ich następnych celów. W związku z tą informacją kanadyjskie służby zwiększyły stopień zagrożenia terrorystycznego z niskiego na średni.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17347258/strzaly-w-sercu-ottawy-zginely-dwie-osoby

Udostępnij

Część broni dla Kurdów trafiło w ręce dżihadystów

Świat dżihadyści Kobane kurdowie naloty państwo islamskie Pentagon przechwycenie ładunków Syria zrzuty broni

Amerykanie zdradzili też koszty operacji przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

W Internecie pojawił się filmik, na którym jeden z dżihadystów walczących w Kobane pokazuje skrzynie pełne amunicji i granatów. Rzecznik Pentagonu adm. John Kirby stwierdził, że prawdopodobnie bojownicy IS przejęli część ładunku, który zrzucili Amerykanie dla Kurdów broniących Kobane. O zrzutach informowaliśmy wczoraj. Rzecznik Pentagonu zapewnia jednak, że większość skrzyń trafiła we właściwe ręce, a Kurdowie kontrolują już przeważające obszary syryjskiego miasta.

John Kirby ujawnił też, ile kosztują naloty dokonywane przeciwko Państwu Islamskiego. Dziennie jest to około 7,6 mln dolarów. Łącznie operacja przeciwko dżihadystom kosztowała już rząd Stanów Zjednoczonych 424 mln dolarów.

O obronie miasta Kobane w północnej Syrii przeczytasz tutaj.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/lup-wojenny-mudzahedinow-zrzuty-dla-kurdow-trafily-w-rece-wroga,480411,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/lup-wojenny-mudzahedinow-zrzuty-dla-kurdow-trafily-w-rece-wroga,480411,s.html