Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Strzały w kanadyjskim parlamencie – zginęły 2 osoby

Świat

Uzbrojony mężczyzna wtargnął w środę po południu na teren parlamentu w Ottawie. Wcześniej śmiertelnie postrzelił żołnierza, który pełnił wartę przy pomniku wojennym w pobliżu parlamentu. Kiedy napastnik wtargnął do budynku wywiązała się strzelanina. Gonili go uzbrojeni policjanci, którzy jednocześnie ostrzegali pracowników parlamentu żeby się ukryli. W budynku przebywał w tym czasie premier Kanady Stephen Harper. W strzelaninie ranne zostały dwie osoby; przebywają obecnie w szpitalu. Policjanci zastrzelili napastnika, 32-letniego mężczyznę – obywatela Kanady pochodzenia algierskiego. Prawdopodobnie był powiązany z islamistami. Oprócz niego, policja podejrzewa, że do parlamentu mogło wejść też dwóch innych atakujących, są wciąż  poszukiwani. W mieście trwa policyjna obława.

Dżihadyści zapowiedzieli, że Kanada jest jednym z ich następnych celów. W związku z tą informacją kanadyjskie służby zwiększyły stopień zagrożenia terrorystycznego z niskiego na średni.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17347258/strzaly-w-sercu-ottawy-zginely-dwie-osoby

Udostępnij

Część broni dla Kurdów trafiło w ręce dżihadystów

Świat dżihadyści Kobane kurdowie naloty państwo islamskie Pentagon przechwycenie ładunków Syria zrzuty broni

Amerykanie zdradzili też koszty operacji przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

W Internecie pojawił się filmik, na którym jeden z dżihadystów walczących w Kobane pokazuje skrzynie pełne amunicji i granatów. Rzecznik Pentagonu adm. John Kirby stwierdził, że prawdopodobnie bojownicy IS przejęli część ładunku, który zrzucili Amerykanie dla Kurdów broniących Kobane. O zrzutach informowaliśmy wczoraj. Rzecznik Pentagonu zapewnia jednak, że większość skrzyń trafiła we właściwe ręce, a Kurdowie kontrolują już przeważające obszary syryjskiego miasta.

John Kirby ujawnił też, ile kosztują naloty dokonywane przeciwko Państwu Islamskiego. Dziennie jest to około 7,6 mln dolarów. Łącznie operacja przeciwko dżihadystom kosztowała już rząd Stanów Zjednoczonych 424 mln dolarów.

O obronie miasta Kobane w północnej Syrii przeczytasz tutaj.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/lup-wojenny-mudzahedinow-zrzuty-dla-kurdow-trafily-w-rece-wroga,480411,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/lup-wojenny-mudzahedinow-zrzuty-dla-kurdow-trafily-w-rece-wroga,480411,s.html