Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

UE: pół miliarda zł na ocieplenie domów z wielkiej płyty

Gospodarka

wyniosą dotacje Unii Europejskiej dla Dolnego Śląska. Przewidywana przez projektantów trwałość bloków z wielkiej płyty, które powstawały w latach 60., 70. i 80. wynosi najwyżej 60 lat. Elementem, który przesądza o tak niewielkiej trwałości są szybko przeżerane przez rdzę stalowe elementy łączące poszczególne płyty.
Obecnie okazało się, że korozja nie postępuje tak szybko, a ocieplenie budynków spowalnia ją. Konstruktorzy przewidują dziś, że budynki te wytrzymają co najmniej 100 lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17355531/czy-warto-inwestowac-w-bloki-z-wielkiej-plyty-ue-dala-pol-miliarda-zlotych-dla-dolnego-slaska

Udostępnij

Rosja coraz mocniej blokuje import z krajów europejskich

Gospodarka białoruś embargo import mołdawia rosja sankcje UE ukraina Unia Europejska warzywa i owoce

nie tylko z UE, ale również z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Od dziś obowiązuje w Rosji zakaz sprowadzania warzyw i owoców z Ukrainy, w poniedziałek zablokowane zostały dostawy warzyw i owoców z Białorusi, bo pochodziły z krajów objętych embargiem i a Białoruś była tylko pośrednikiem w ich sprzedaży. Rosja nie dopuszcza na swój rynek również produktów spożywczych z Mołdawii. Wszystkie te decyzje oficjalnie uzasadniane są względami sanitarnymi.
Polityka blokowania importu artykułów spożywczych wywołała już poważne podwyżki cen i sprawiła, że wiele artykułów zniknęło ze sklepów.
Tydzień temu rosyjskie media informowały o projekcie ustawy ograniczającej import z zachodu części zamiennych do maszyn i urządzeń, które można wytworzyć w Rosji. Pojawiać się też zaczęły doniesienia o planowanych ograniczeniach w imporcie tekstyliów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830554,izolacja-rosji-postepuje-moskwa-niemal-calkowicie-odciela-sie-od-unijnych-produktow.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830554,izolacja-rosji-postepuje-moskwa-niemal-calkowicie-odciela-sie-od-unijnych-produktow.html