Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

UE: pół miliarda zł na ocieplenie domów z wielkiej płyty

Gospodarka

wyniosą dotacje Unii Europejskiej dla Dolnego Śląska. Przewidywana przez projektantów trwałość bloków z wielkiej płyty, które powstawały w latach 60., 70. i 80. wynosi najwyżej 60 lat. Elementem, który przesądza o tak niewielkiej trwałości są szybko przeżerane przez rdzę stalowe elementy łączące poszczególne płyty.
Obecnie okazało się, że korozja nie postępuje tak szybko, a ocieplenie budynków spowalnia ją. Konstruktorzy przewidują dziś, że budynki te wytrzymają co najmniej 100 lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17355531/czy-warto-inwestowac-w-bloki-z-wielkiej-plyty-ue-dala-pol-miliarda-zlotych-dla-dolnego-slaska

Udostępnij

Rosja coraz mocniej blokuje import z krajów europejskich

Gospodarka białoruś embargo import mołdawia rosja sankcje UE ukraina Unia Europejska warzywa i owoce

nie tylko z UE, ale również z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Od dziś obowiązuje w Rosji zakaz sprowadzania warzyw i owoców z Ukrainy, w poniedziałek zablokowane zostały dostawy warzyw i owoców z Białorusi, bo pochodziły z krajów objętych embargiem i a Białoruś była tylko pośrednikiem w ich sprzedaży. Rosja nie dopuszcza na swój rynek również produktów spożywczych z Mołdawii. Wszystkie te decyzje oficjalnie uzasadniane są względami sanitarnymi.
Polityka blokowania importu artykułów spożywczych wywołała już poważne podwyżki cen i sprawiła, że wiele artykułów zniknęło ze sklepów.
Tydzień temu rosyjskie media informowały o projekcie ustawy ograniczającej import z zachodu części zamiennych do maszyn i urządzeń, które można wytworzyć w Rosji. Pojawiać się też zaczęły doniesienia o planowanych ograniczeniach w imporcie tekstyliów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830554,izolacja-rosji-postepuje-moskwa-niemal-calkowicie-odciela-sie-od-unijnych-produktow.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830554,izolacja-rosji-postepuje-moskwa-niemal-calkowicie-odciela-sie-od-unijnych-produktow.html