Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

SKOK-i wyprowadzają pieniądze do Luksemburga

Finanse

twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego w opublikowanym we wtorek raporcie. W ubiegłym roku wypłynęło w ten sposób z kas około 83 mln zł wytransferowanych do spółki zarejestrowanej za granicą jako jej zysk. Pieniądze te nie trafiły do Kasy Krajowej SKOK, ani do Funduszu Stabilizacyjnego SKOK, które gwarantują wypłacalność poszczególnych kas.
Komisja zarzuca też kasom sztuczne powiązania kapitałowe sprawiające, że zyski mogą być transferowane do spółek zarejestrowanych za granicą i nie mogą zostać skontrolowane przez polskie urzędy. KNF wytyka ponadto powiązania personalne: nieliczna grupa osób zasiada w zarządach i radach nadzorczych wielu SKOK-ów. Twórca systemu SKOK Grzegorz Bierecki, podaje przykład raport, zasiada w zarządach 5 spółek i w radach nadzorczych 15 innych, Jarosław Bierecki – w zarządach 2 spółek i radach nadzorczych 9 innych.
Odpowiedzi na zarzuty ma udzielić dziś rzecznik SKOK Andrzej Dunajski.

SKOK-i (Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe) to instytucje finansowe działające na zasadzie spółdzielni. SKOK-i nie są bankami, ale działają zgodnie z prawem na podstawie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych z dnia 5 listopada 2009. Na koniec 2013 roku w Polsce było blisko 2000 kas, do których należało 2,6 miliona osób. Podobne instytucje działają na całym świecie. Czytaj więcej o: skok».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: g http://www.biztok.pl/gospodarka/skoki-pod-ostrzalem-knf-pieniadze-sa-wyprowadzane-do-luksemburga_a18308

Udostępnij

Węgry: 150 forintów (2,06 zł) od każdego gigabajta danych

Finanse Fidesz Internet podatek podatek od internetu Węgry

pobranych z Internetu wynosić będzie podatek, który rząd węgierski planuje wprowadzić od przyszłego roku. Podatek płacić mają dostawcy usług internetowych, a więc w rezultacie klienci korzystający z tych usług. Jak podają różne szacunki rząd Węgier zbierze w ten sposób od 20 mld forintów (275 mln zł) do 95 mld forintów (1,3 mld zł).
Projekt ustawy podatkowej zawierającej zapis o takim podatku złożył wczoraj w parlamencie minister gospodarki Węgier Mihály Varga. Rząd uzasadnia nowy podatek tym, że coraz mniej Węgrów korzysta z rozmów telefonicznych i esemesów, od których płaci się podatek, kontaktując się za pomocą nieopodatkowanego Internetu.
W 2008 roku na Węgrzech próbowali opodatkować Internet rządzący wówczas socjaliści. Opozycyjna wówczas partia Fidesz – dziś rządząca – bardzo mocno przeciw temu protestowała podkreślając, że nowy podatek zablokuje dostęp do Internetu najuboższym osobom i pogłębi cyfrowe wykluczenie. Dziś tych samych argumentów używają przeciwnicy nowego podatku w rozpoczętej wczoraj na portalach społecznościowych i forach spontanicznej ofensywie przeciw podatkowi.

SKOK-i (Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe) to instytucje finansowe działające na zasadzie spółdzielni. SKOK-i nie są bankami, ale działają zgodnie z prawem na podstawie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych z dnia 5 listopada 2009. Na koniec 2013 roku w Polsce było blisko 2000 kas, do których należało 2,6 miliona osób. Podobne instytucje działają na całym świecie. Czytaj więcej o: skok».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-opodatkuja-internet-7219832.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-opodatkuja-internet-7219832.html