Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja coraz mocniej blokuje import z krajów europejskich

Gospodarka

nie tylko z UE, ale również z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Od dziś obowiązuje w Rosji zakaz sprowadzania warzyw i owoców z Ukrainy, w poniedziałek zablokowane zostały dostawy warzyw i owoców z Białorusi, bo pochodziły z krajów objętych embargiem i a Białoruś była tylko pośrednikiem w ich sprzedaży. Rosja nie dopuszcza na swój rynek również produktów spożywczych z Mołdawii. Wszystkie te decyzje oficjalnie uzasadniane są względami sanitarnymi.
Polityka blokowania importu artykułów spożywczych wywołała już poważne podwyżki cen i sprawiła, że wiele artykułów zniknęło ze sklepów.
Tydzień temu rosyjskie media informowały o projekcie ustawy ograniczającej import z zachodu części zamiennych do maszyn i urządzeń, które można wytworzyć w Rosji. Pojawiać się też zaczęły doniesienia o planowanych ograniczeniach w imporcie tekstyliów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830554,izolacja-rosji-postepuje-moskwa-niemal-calkowicie-odciela-sie-od-unijnych-produktow.html

Udostępnij

Ryanair największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce

Gospodarka linie lotnicze Ryanair tanie linie lotnicze

W tym roku z ponad 100 połączeń lotniczych niskokosztowej linii skorzystać ma 7 mln pasażerów. Obecnie samolotami podróżuje w Polsce ponad 25 mln osób rocznie, a z każdym rokiem liczba pasażerów samolotów rośnie.
Tania linia lotnicza Ryanair rozwija się w kilku kierunkach: obsługuje emigrantów wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Skandynawii i Niemiec, organizuje loty wakacyjne z Polski na południe Europy. Teraz linia planuje ekspansję na rynku krajowym. Obecnie obsługuje dwa połączenia, w ciągu najbliższych trzech lat planuje uruchomić osiem kolejnych.
Według przewidywań rynek lotniczy w Polsce podwoi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Raynar planuje w tym czasie również podwojenie liczby pasażerów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1264085,Ryanair-zaczyna-rzadzic-polskim-niebem-7-mln-pasazerow-ponad-100-polaczen

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1264085,Ryanair-zaczyna-rzadzic-polskim-niebem-7-mln-pasazerow-ponad-100-polaczen