Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Węgry: 150 forintów (2,06 zł) od każdego gigabajta danych

Finanse

pobranych z Internetu wynosić będzie podatek, który rząd węgierski planuje wprowadzić od przyszłego roku. Podatek płacić mają dostawcy usług internetowych, a więc w rezultacie klienci korzystający z tych usług. Jak podają różne szacunki rząd Węgier zbierze w ten sposób od 20 mld forintów (275 mln zł) do 95 mld forintów (1,3 mld zł).
Projekt ustawy podatkowej zawierającej zapis o takim podatku złożył wczoraj w parlamencie minister gospodarki Węgier Mihály Varga. Rząd uzasadnia nowy podatek tym, że coraz mniej Węgrów korzysta z rozmów telefonicznych i esemesów, od których płaci się podatek, kontaktując się za pomocą nieopodatkowanego Internetu.
W 2008 roku na Węgrzech próbowali opodatkować Internet rządzący wówczas socjaliści. Opozycyjna wówczas partia Fidesz – dziś rządząca – bardzo mocno przeciw temu protestowała podkreślając, że nowy podatek zablokuje dostęp do Internetu najuboższym osobom i pogłębi cyfrowe wykluczenie. Dziś tych samych argumentów używają przeciwnicy nowego podatku w rozpoczętej wczoraj na portalach społecznościowych i forach spontanicznej ofensywie przeciw podatkowi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-opodatkuja-internet-7219832.html

Udostępnij

Nowe prawo podatkowe ma być przyjazne podatnikom i jasne

Finanse dziennik ustaw Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego ministerstwo finansow podatki prawo podatkowe rozporządzenie rząd

zapewnia rząd. Ma je opracować tworzona w wyniku rozporządzenia Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego, która działać będzie przy Ministerstwie Finansów. Komisja ma składać się z 16 osób – wybitnych ekonomistów oraz praktyków w dziedzinie biznesu i finansów powoływanych przez premiera – a jej zadaniem będzie przygotowanie nowego prawa podatkowego, które zastąpi obecnie obowiązujące regulacje.
Pierwszym zadaniem komisji ma być opracowanie w ciągu najwyżej czterech miesięcy ogólnych założeń kierunków zmian. Nowe prawo podatkowe ma być prostsze od obecnego, jasne, precyzyjnie określające zobowiązania podatkowe, a przy tym przyjazne dla uczciwych podatników. Ma też jednoznacznie określać prawa i obowiązki podatkowych organów państwa.
Komisja ma działać do chwili opublikowania nowego prawa podatkowego w Dzienniku Ustaw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.egospodarka.pl/116966,Cztery-miesiace-na-zreby-nowej-konstytucji-podatkowej-Wiecej-praw-dla-podatnikow,1,24,1.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.egospodarka.pl/116966,Cztery-miesiace-na-zreby-nowej-konstytucji-podatkowej-Wiecej-praw-dla-podatnikow,1,24,1.html