Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lufthansa zakończyła strajk, ale problemy pozostały

Europa

Piloci zakończyli strajk o północy – zgodnie z zapowiedziami. Kierownictwo stara się przywrócić normalny ruch lotniczy, ale nie jest to łatwe po tak dużej destabilizacji. Pasażerowie proszeni są o sprawdzanie stanu lotów na stronie internetowej. Przykładowo już o 6:55 nie odbył się pierwszy lot z warszawskiego Lotniska Chopina do Frankfurtu. Przez następnych kilka lub kilkanaście godzin mogą zdarzać się opóźnienia innych lotów niemieckiego przewoźnika.

Strajk pracowników Lufthansy trwał 35 godzin. W tym czasie odwołanych zostało ponad 1,5 tysiąca lotów. Protesty odczuło łącznie ponad 160 tysięcy pasażerów. Straty niemieckiego przewoźnika szacowane są na około 30 mln euro. Związkowcy bronią przywilejów emerytalnych i grożą kolejnymi strajkami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/lufthansa-konczy-strajk-utrudnienia-pozostaja,480423.html

Udostępnij

Ukraina ustaliła cenę gazu z Rosją

Europa cena gazu dług gaz Komisarz UE ds. energii ministrowie energetyki rosja UE ukraina Unia Europejska

Minister energetyki Ukrainy Jurij Pordan ustalił z ministrem rosyjskim Aleksandrem Nowakiem cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Będzie ona obowiązywać od października. Formalności mają zostać dopełnione na następnym spotkaniu zaplanowanym na 29 października.

Cena została ustalona wczoraj w Brukseli na spotkaniu ministrów energetyki Rosji i Ukrainy. Uczestniczył w nim również Komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. 3 dni temu informowaliśmy, że Ukraina nieoficjalnie doszła do porozumienia w sprawie zakupu gazu od Rosji.

Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział na wtorkowym spotkaniu, że UE powinna spłacić dług Ukrainy za rosyjski gaz – 3,1 mld dolarów ma być spłacone do końca tego roku, z czego 1,4mld do końca października.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410198199-ukraina-wynegocjowala-od-rosji-gaz-na-zime

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410198199-ukraina-wynegocjowala-od-rosji-gaz-na-zime