Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

NIK będzie audytorem Rady Europy

Polska

Umowa w tej sprawie zostanie podpisana dziś. Najwyższa Izba Kontroli informuje, że będzie pełnić rolę audytora RE przez pięć lat. „To duży prestiż i duża odpowiedzialność”,  komentuje prezes Izby Krzysztof Kwiatkowski. NIK konkurowało o tę funkcję z organami kontrolnymi Niemiec, Norwegii, Włoch i Grecji. Poprzednio stanowisko audytora zewnętrznego RE zajmowały organy kontroli m.in. Wielkiej Brytanii i Francji.

Audytor Rady Europy ocenia sprawozdania finansowe Rady oraz kontroluje wykonywanie zadań przez ten organ. Rada Europy często mylona jest z instytucjami Unii Europejskie (Radą Europejską i Radą Unii Europejskiej). O specyfice Rady Europy, historii powstania i jej członkach przeczytasz tutaj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17344271/nik-zostanie-audytorem-rady-europy-to-duzy-prestiz-ale-tez-duza-odpowiedzialnosc

Udostępnij

Rząd przyjął nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

Polska Bronisław Komorowski nato prezydent priorytety obrony rząd strategia bezpieczeństwa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego UE USA

Dokument musi zatwierdzić jeszcze prezydent Bronisław Komorowski. Dotychczasowa strategia była opracowana w 2007 roku. Od tego czasu w europejskim i światowym środowisku międzynarodowym wiele się zmieniło, więc konieczne było sformułowanie nowych priorytetów.

Rząd wyznaczył strategiczne cele Polski w dziedzinie bezpieczeństwa oraz trzy priorytety polityki bezpieczeństwa. Po pierwsze zapewnienie gotowości i demonstracja determinacji do działania w sferze zdolności obronnych własnych obywateli. Po drugie wspieranie procesów służących wzmocnieniu zdolności NATO do wspólnej obrony oraz rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE. W tym punkcie za najważniejszego partnera uznano USA. Po trzecie współpraca ze społecznością międzynarodową, aby zapobiec powstawaniu nowych źródeł zagrożeń.

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego to podstawowy i najważniejszy dokument z zakresu bezpieczeństwa państwa. Na jej podstawie opracowywane są później bardziej szczegółowe dokumenty. Strategię przyjmuje rząd, a zatwierdza prezydent.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264703,Rzad-przyjal-Strategie-Bezpieczenstwa-Narodowego-Rosja-odbudowuje-mocarstwowa-pozycje-kosztem-otoczenia

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264703,Rzad-przyjal-Strategie-Bezpieczenstwa-Narodowego-Rosja-odbudowuje-mocarstwowa-pozycje-kosztem-otoczenia