Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ryanair największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce

Gospodarka

W tym roku z ponad 100 połączeń lotniczych niskokosztowej linii skorzystać ma 7 mln pasażerów. Obecnie samolotami podróżuje w Polsce ponad 25 mln osób rocznie, a z każdym rokiem liczba pasażerów samolotów rośnie.
Tania linia lotnicza Ryanair rozwija się w kilku kierunkach: obsługuje emigrantów wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Skandynawii i Niemiec, organizuje loty wakacyjne z Polski na południe Europy. Teraz linia planuje ekspansję na rynku krajowym. Obecnie obsługuje dwa połączenia, w ciągu najbliższych trzech lat planuje uruchomić osiem kolejnych.
Według przewidywań rynek lotniczy w Polsce podwoi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Raynar planuje w tym czasie również podwojenie liczby pasażerów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1264085,Ryanair-zaczyna-rzadzic-polskim-niebem-7-mln-pasazerow-ponad-100-polaczen

Udostępnij

Rośnie rynek budowlany po dwóch latach spadków

Gospodarka budownictwo budownictwo drogowe budownictwo energetyczne budownictwo kolejowe mieszkanie dla młodych PMR raport sektor budowlany wzrost

twierdzi firma PMR w raporcie „Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2014 – prognozy rozwoju na lata 2014-2020″ . W tym roku sektor budowlany zanotuje wzrost, który w przyszłym roku osiągnie poziom 8 proc., twierdzą autorzy raportu w oparciu o wyniki badania 200 firm budowlanych.
„Najdynamiczniej rozwijającym się obecnie rynkiem budownictwa jest budownictwo kolejowe”, piszą, dodając, że „przyrost produkcji budowlano-montażowej po I półroczu 2014 roku wyniósł ponad 53% w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 200 firm wykonawczych, które za najbardziej perspektywiczne segmenty budownictwa uznały budownictwo energetyczne, drogowe oraz kolejowe.
Wbrew rządowym zapowiedziom rynku budowlanego nie zdynamizował program wspierający zakup nowego lokalu Mieszkanie dla Młodych, który rozpoczął się w tym roku. W pierwszych siedmiu miesiącach uczestnicy programu wykorzystali zaledwie 30 proc. planowanej kwoty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html