Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ryanair największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce

Gospodarka

W tym roku z ponad 100 połączeń lotniczych niskokosztowej linii skorzystać ma 7 mln pasażerów. Obecnie samolotami podróżuje w Polsce ponad 25 mln osób rocznie, a z każdym rokiem liczba pasażerów samolotów rośnie.
Tania linia lotnicza Ryanair rozwija się w kilku kierunkach: obsługuje emigrantów wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Skandynawii i Niemiec, organizuje loty wakacyjne z Polski na południe Europy. Teraz linia planuje ekspansję na rynku krajowym. Obecnie obsługuje dwa połączenia, w ciągu najbliższych trzech lat planuje uruchomić osiem kolejnych.
Według przewidywań rynek lotniczy w Polsce podwoi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Raynar planuje w tym czasie również podwojenie liczby pasażerów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1264085,Ryanair-zaczyna-rzadzic-polskim-niebem-7-mln-pasazerow-ponad-100-polaczen

Udostępnij

Rośnie rynek budowlany po dwóch latach spadków

Gospodarka budownictwo budownictwo drogowe budownictwo energetyczne budownictwo kolejowe mieszkanie dla młodych PMR raport sektor budowlany wzrost

twierdzi firma PMR w raporcie „Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2014 – prognozy rozwoju na lata 2014-2020″ . W tym roku sektor budowlany zanotuje wzrost, który w przyszłym roku osiągnie poziom 8 proc., twierdzą autorzy raportu w oparciu o wyniki badania 200 firm budowlanych.
„Najdynamiczniej rozwijającym się obecnie rynkiem budownictwa jest budownictwo kolejowe”, piszą, dodając, że „przyrost produkcji budowlano-montażowej po I półroczu 2014 roku wyniósł ponad 53% w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 200 firm wykonawczych, które za najbardziej perspektywiczne segmenty budownictwa uznały budownictwo energetyczne, drogowe oraz kolejowe.
Wbrew rządowym zapowiedziom rynku budowlanego nie zdynamizował program wspierający zakup nowego lokalu Mieszkanie dla Młodych, który rozpoczął się w tym roku. W pierwszych siedmiu miesiącach uczestnicy programu wykorzystali zaledwie 30 proc. planowanej kwoty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html