Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ryanair największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce

Gospodarka

W tym roku z ponad 100 połączeń lotniczych niskokosztowej linii skorzystać ma 7 mln pasażerów. Obecnie samolotami podróżuje w Polsce ponad 25 mln osób rocznie, a z każdym rokiem liczba pasażerów samolotów rośnie.
Tania linia lotnicza Ryanair rozwija się w kilku kierunkach: obsługuje emigrantów wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Skandynawii i Niemiec, organizuje loty wakacyjne z Polski na południe Europy. Teraz linia planuje ekspansję na rynku krajowym. Obecnie obsługuje dwa połączenia, w ciągu najbliższych trzech lat planuje uruchomić osiem kolejnych.
Według przewidywań rynek lotniczy w Polsce podwoi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Raynar planuje w tym czasie również podwojenie liczby pasażerów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1264085,Ryanair-zaczyna-rzadzic-polskim-niebem-7-mln-pasazerow-ponad-100-polaczen

Udostępnij

Rośnie rynek budowlany po dwóch latach spadków

Gospodarka budownictwo budownictwo drogowe budownictwo energetyczne budownictwo kolejowe mieszkanie dla młodych PMR raport sektor budowlany wzrost

twierdzi firma PMR w raporcie „Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2014 – prognozy rozwoju na lata 2014-2020″ . W tym roku sektor budowlany zanotuje wzrost, który w przyszłym roku osiągnie poziom 8 proc., twierdzą autorzy raportu w oparciu o wyniki badania 200 firm budowlanych.
„Najdynamiczniej rozwijającym się obecnie rynkiem budownictwa jest budownictwo kolejowe”, piszą, dodając, że „przyrost produkcji budowlano-montażowej po I półroczu 2014 roku wyniósł ponad 53% w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 200 firm wykonawczych, które za najbardziej perspektywiczne segmenty budownictwa uznały budownictwo energetyczne, drogowe oraz kolejowe.
Wbrew rządowym zapowiedziom rynku budowlanego nie zdynamizował program wspierający zakup nowego lokalu Mieszkanie dla Młodych, który rozpoczął się w tym roku. W pierwszych siedmiu miesiącach uczestnicy programu wykorzystali zaledwie 30 proc. planowanej kwoty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html