Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraina ustaliła cenę gazu z Rosją

Europa

Minister energetyki Ukrainy Jurij Pordan ustalił z ministrem rosyjskim Aleksandrem Nowakiem cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Będzie ona obowiązywać od października. Formalności mają zostać dopełnione na następnym spotkaniu zaplanowanym na 29 października.

Cena została ustalona wczoraj w Brukseli na spotkaniu ministrów energetyki Rosji i Ukrainy. Uczestniczył w nim również Komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. 3 dni temu informowaliśmy, że Ukraina nieoficjalnie doszła do porozumienia w sprawie zakupu gazu od Rosji.

Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział na wtorkowym spotkaniu, że UE powinna spłacić dług Ukrainy za rosyjski gaz – 3,1 mld dolarów ma być spłacone do końca tego roku, z czego 1,4mld do końca października.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410198199-ukraina-wynegocjowala-od-rosji-gaz-na-zime

Udostępnij

Zamach na kandydata na posła do ukraińskiego parlamentu

Europa Boryspol Front Ludowy Arsenija Jaceniuka kandydat do parlamentu przedterminowe wybory do parlamentu ukraina Wołodymyr Borysenko zamach ładunek wybuchowy

Nieznany sprawca strzelił do Wołodomyra Borysenki – kandydata na posła z Frontu Ludowego Arsenija Jaceniuka w nadchodzących wyborach parlamentarnych na Ukrainie , a potem rzucił mu pod nogi ładunek wybuchowy. Ciężko ranny w zamachu przebywa obecnie w szpitalu. Borysenko wyszedł wczoraj wieczorem na podwórze własnego domu w Boryspolu pod Kijowem, żeby nakarmić psa. Już wcześniej nieznani sprawcy grozili mu śmiercią, kandydat nosił stale kamizelkę kuloodporną, miał ją również na sobie w chwili zamachu. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zażądał od organów ścigania natychmiastowego znalezienia winnych
W najbliższą niedzielę na Ukrainie odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264369,Ukraina-zamach-na-kandydata-na-posla

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264369,Ukraina-zamach-na-kandydata-na-posla