Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowe prawo podatkowe ma być przyjazne podatnikom i jasne

Finanse

zapewnia rząd. Ma je opracować tworzona w wyniku rozporządzenia Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego, która działać będzie przy Ministerstwie Finansów. Komisja ma składać się z 16 osób – wybitnych ekonomistów oraz praktyków w dziedzinie biznesu i finansów powoływanych przez premiera – a jej zadaniem będzie przygotowanie nowego prawa podatkowego, które zastąpi obecnie obowiązujące regulacje.
Pierwszym zadaniem komisji ma być opracowanie w ciągu najwyżej czterech miesięcy ogólnych założeń kierunków zmian. Nowe prawo podatkowe ma być prostsze od obecnego, jasne, precyzyjnie określające zobowiązania podatkowe, a przy tym przyjazne dla uczciwych podatników. Ma też jednoznacznie określać prawa i obowiązki podatkowych organów państwa.
Komisja ma działać do chwili opublikowania nowego prawa podatkowego w Dzienniku Ustaw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.egospodarka.pl/116966,Cztery-miesiace-na-zreby-nowej-konstytucji-podatkowej-Wiecej-praw-dla-podatnikow,1,24,1.html

Udostępnij

50 mln zł kary za nieuczciwe praktyki wobec klientów

Finanse kara nieuczciwe praktyki polisolokaty uokik Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

przy sprzedaży polisolokat zapłacą Aegon TU na Życie oraz Idea Bank, Open Finance i Raiffesen Bank Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że instytucje te nie informowały klientów kupujących lokaty z polisą na życie o kosztach rezygnacji z umowy, w ciągu pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy sięgających 100 proc. wpłat, a także o ryzyku związanych z tym produktem.
Polisolokaty to wieloletnie umowy w myśl których klient płaci miesięczną składkę w niewielkiej części przeznaczoną na ubezpieczenie, w większości na inwestycje. Przed podpisaniem umowy klienci byli informowani o zyskach z lokat, ale nie o tym, że koszt wycofania się z inwestycji jest bardzo wysoki. Oferta skierowana była do ludzi starszych, a sprzedawcy wykorzystywali ich słabą orientację w kwestiach finansowych.
Poza karą UOKiK zażądał od instytucji wciąż sprzedających polisolokaty zaniechania nieuczciwych praktyk. Poza tym urząd prowadzi 24 postępowania wyjaśniające w podobnych sprawach, poinformował dziś na konferencji prasowej prezes UOKiK Adam Jasser.
Decyzja UOKiK nie jest prawomocna. Ukaranym przysługuje prawo odwołania się do sądu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Gigantyczna-kara-za-sprzedaz-polisolokat,wid,16974779,wiadomosc.html?ticaid=113a95

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Gigantyczna-kara-za-sprzedaz-polisolokat,wid,16974779,wiadomosc.html?ticaid=113a95