Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rośnie rynek budowlany po dwóch latach spadków

Gospodarka

twierdzi firma PMR w raporcie „Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2014 – prognozy rozwoju na lata 2014-2020″ . W tym roku sektor budowlany zanotuje wzrost, który w przyszłym roku osiągnie poziom 8 proc., twierdzą autorzy raportu w oparciu o wyniki badania 200 firm budowlanych.
„Najdynamiczniej rozwijającym się obecnie rynkiem budownictwa jest budownictwo kolejowe”, piszą, dodając, że „przyrost produkcji budowlano-montażowej po I półroczu 2014 roku wyniósł ponad 53% w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 200 firm wykonawczych, które za najbardziej perspektywiczne segmenty budownictwa uznały budownictwo energetyczne, drogowe oraz kolejowe.
Wbrew rządowym zapowiedziom rynku budowlanego nie zdynamizował program wspierający zakup nowego lokalu Mieszkanie dla Młodych, który rozpoczął się w tym roku. W pierwszych siedmiu miesiącach uczestnicy programu wykorzystali zaledwie 30 proc. planowanej kwoty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/830243,polska-budowlanka-wychodzi-z-dolka-rynek-wzrosnie-o-8-proc-w-2015-roku.html

Udostępnij

Weekendowe wycieczki do Nowego Jorku na zakupy

Gospodarka Europa nowy Jork rosja USA zakupy

stają się coraz popularniejsze wśród mieszkańców Anglii, Niemiec i Skandynawii. Wyspecjalizowane biura podróży organizują zakupowe wycieczki kusząc talonami na zniżki dla turystów z Europy w nowojorskich domach handlowych.
„W Europie wszystko drożeje, a u nas tanieje”, reklamują zakupową turystykę amerykańscy handlowcy. Gwałtowny wzrost popularności zakupów w USA wśród mieszkańców Europy sprawił, że o miesiąc wcześniej zaczął się tam przedświąteczny sezon zakupowy, który tradycyjnie zaczyna się w Stanach Zjednoczonych na początku listopada.
Agencje monitorujące amerykański handel detaliczny podają równocześnie, że po raz pierwszy od wielu lat znacząco spadła liczba Rosjan przyjeżdżających na zakupy do USA.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16831771,Nowojorscy_handlarze_przyciagaja_europejskich_turystow_.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16831771,Nowojorscy_handlarze_przyciagaja_europejskich_turystow_.html