Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

50 mln zł kary za nieuczciwe praktyki wobec klientów

Finanse

przy sprzedaży polisolokat zapłacą Aegon TU na Życie oraz Idea Bank, Open Finance i Raiffesen Bank Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że instytucje te nie informowały klientów kupujących lokaty z polisą na życie o kosztach rezygnacji z umowy, w ciągu pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy sięgających 100 proc. wpłat, a także o ryzyku związanych z tym produktem.
Polisolokaty to wieloletnie umowy w myśl których klient płaci miesięczną składkę w niewielkiej części przeznaczoną na ubezpieczenie, w większości na inwestycje. Przed podpisaniem umowy klienci byli informowani o zyskach z lokat, ale nie o tym, że koszt wycofania się z inwestycji jest bardzo wysoki. Oferta skierowana była do ludzi starszych, a sprzedawcy wykorzystywali ich słabą orientację w kwestiach finansowych.
Poza karą UOKiK zażądał od instytucji wciąż sprzedających polisolokaty zaniechania nieuczciwych praktyk. Poza tym urząd prowadzi 24 postępowania wyjaśniające w podobnych sprawach, poinformował dziś na konferencji prasowej prezes UOKiK Adam Jasser.
Decyzja UOKiK nie jest prawomocna. Ukaranym przysługuje prawo odwołania się do sądu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Gigantyczna-kara-za-sprzedaz-polisolokat,wid,16974779,wiadomosc.html?ticaid=113a95

Udostępnij

Ustawą, która pozwoli płacić za pracę w dzień wolny

Finanse dzień wolny od pracy praca praca w niedziele praca w soboty wynagrodzenia

zajmie się dziś Sejm. Dotąd, według Kodeksu pracy, pracodawcy mogli płacić za pracę w niedziele i święta, ale za pracę w dzień wolny, który świętem nie jest – zwykle jest to sobota – wolno było jedynie przyznawać wolny dzień w dniu roboczym. Projekt przewiduje możliwość płacenia za pracę w sobotę.
Opozycja krytykuje poselski projekt zmiany prawa pracy twierdząc, że realnie oznacza on powrót do sześciodniowego tygodnia pracy. Zwolennicy zmian zwracają uwagę, że zapłata za pracę w dzień wolny będzie wyższa od dziennej stawki wynagrodzenia, a decyzja, czy praca w sobotę ma być rekompensowane wolnym innego dnia, czy też podwyższonym wynagrodzeniem należeć ma do pracownika.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1263142,Szesciodniowy-tydzien-pracy-Sejm-zajmie-sie-zmianami-w-wynagrodzeniach

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1263142,Szesciodniowy-tydzien-pracy-Sejm-zajmie-sie-zmianami-w-wynagrodzeniach