Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

50 mln zł kary za nieuczciwe praktyki wobec klientów

Finanse

przy sprzedaży polisolokat zapłacą Aegon TU na Życie oraz Idea Bank, Open Finance i Raiffesen Bank Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że instytucje te nie informowały klientów kupujących lokaty z polisą na życie o kosztach rezygnacji z umowy, w ciągu pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy sięgających 100 proc. wpłat, a także o ryzyku związanych z tym produktem.
Polisolokaty to wieloletnie umowy w myśl których klient płaci miesięczną składkę w niewielkiej części przeznaczoną na ubezpieczenie, w większości na inwestycje. Przed podpisaniem umowy klienci byli informowani o zyskach z lokat, ale nie o tym, że koszt wycofania się z inwestycji jest bardzo wysoki. Oferta skierowana była do ludzi starszych, a sprzedawcy wykorzystywali ich słabą orientację w kwestiach finansowych.
Poza karą UOKiK zażądał od instytucji wciąż sprzedających polisolokaty zaniechania nieuczciwych praktyk. Poza tym urząd prowadzi 24 postępowania wyjaśniające w podobnych sprawach, poinformował dziś na konferencji prasowej prezes UOKiK Adam Jasser.
Decyzja UOKiK nie jest prawomocna. Ukaranym przysługuje prawo odwołania się do sądu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Gigantyczna-kara-za-sprzedaz-polisolokat,wid,16974779,wiadomosc.html?ticaid=113a95

Udostępnij

Ustawą, która pozwoli płacić za pracę w dzień wolny

Finanse dzień wolny od pracy praca praca w niedziele praca w soboty wynagrodzenia

zajmie się dziś Sejm. Dotąd, według Kodeksu pracy, pracodawcy mogli płacić za pracę w niedziele i święta, ale za pracę w dzień wolny, który świętem nie jest – zwykle jest to sobota – wolno było jedynie przyznawać wolny dzień w dniu roboczym. Projekt przewiduje możliwość płacenia za pracę w sobotę.
Opozycja krytykuje poselski projekt zmiany prawa pracy twierdząc, że realnie oznacza on powrót do sześciodniowego tygodnia pracy. Zwolennicy zmian zwracają uwagę, że zapłata za pracę w dzień wolny będzie wyższa od dziennej stawki wynagrodzenia, a decyzja, czy praca w sobotę ma być rekompensowane wolnym innego dnia, czy też podwyższonym wynagrodzeniem należeć ma do pracownika.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1263142,Szesciodniowy-tydzien-pracy-Sejm-zajmie-sie-zmianami-w-wynagrodzeniach

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1263142,Szesciodniowy-tydzien-pracy-Sejm-zajmie-sie-zmianami-w-wynagrodzeniach