Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBŚ rozbiło gang skinheadów w Białymstoku

Polska

Policja zatrzymała 11 osób. Ponad 160 policjantów wspieranych przez antyterrorystów urządziło zasadzkę na skinheadów należących do grup przestępczych. Funkcjonariusze w tym samym momencie weszli do kilkunastu domów i mieszkań. Centralne Biuro Śledcze podaje, że zatrzymani są członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która ma na swoim koncie wiele przestępstw, przede wszystkim narkotykowych. Dziesięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

W Białymstoku po licznych incydentach na tle rasistowskim trwa szeroko zakrojona walka z rasizmem i ksenofobią. CBŚ już w lipcu zatrzymało 14 osób. Poniżej znajduje się film dotyczący lipcowej akcji funkcjonariuszy.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264342,Bialystok-wielka-zasadzka-na-gang-skinheadow

Udostępnij

Zmarło kolejnych dwóch górników z kopalni w Mysłowicach

Polska górnicy Mysłowice siemianowice śląskie szpital w Siemianowicach Śląskich wypadek

Mężczyźni byli leczeni w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Wiadomość o ich śmierci potwierdził rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros. Jeden z górników zmarł o 2:55, a drugi o 6:15. Liczba ofiar wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła wzrosła do pięciu osób. Na intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim leży jeszcze trzech górników.

Do prawdopodobnego wybuchu metanu w kopalni doszło 6 października. Rannych zostało 36 górników, a jeden zaginął. Został odnaleziony martwy dopiero po 12 dniach od wypadku. Prokuratura Okręgowa w Katowicach i Wyższy Urząd Górniczy badają okoliczności wypadku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html