Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBŚ rozbiło gang skinheadów w Białymstoku

Polska

Policja zatrzymała 11 osób. Ponad 160 policjantów wspieranych przez antyterrorystów urządziło zasadzkę na skinheadów należących do grup przestępczych. Funkcjonariusze w tym samym momencie weszli do kilkunastu domów i mieszkań. Centralne Biuro Śledcze podaje, że zatrzymani są członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która ma na swoim koncie wiele przestępstw, przede wszystkim narkotykowych. Dziesięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

W Białymstoku po licznych incydentach na tle rasistowskim trwa szeroko zakrojona walka z rasizmem i ksenofobią. CBŚ już w lipcu zatrzymało 14 osób. Poniżej znajduje się film dotyczący lipcowej akcji funkcjonariuszy.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264342,Bialystok-wielka-zasadzka-na-gang-skinheadow

Udostępnij

Zmarło kolejnych dwóch górników z kopalni w Mysłowicach

Polska górnicy Mysłowice siemianowice śląskie szpital w Siemianowicach Śląskich wypadek

Mężczyźni byli leczeni w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Wiadomość o ich śmierci potwierdził rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros. Jeden z górników zmarł o 2:55, a drugi o 6:15. Liczba ofiar wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła wzrosła do pięciu osób. Na intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim leży jeszcze trzech górników.

Do prawdopodobnego wybuchu metanu w kopalni doszło 6 października. Rannych zostało 36 górników, a jeden zaginął. Został odnaleziony martwy dopiero po 12 dniach od wypadku. Prokuratura Okręgowa w Katowicach i Wyższy Urząd Górniczy badają okoliczności wypadku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html