Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBŚ rozbiło gang skinheadów w Białymstoku

Polska

Policja zatrzymała 11 osób. Ponad 160 policjantów wspieranych przez antyterrorystów urządziło zasadzkę na skinheadów należących do grup przestępczych. Funkcjonariusze w tym samym momencie weszli do kilkunastu domów i mieszkań. Centralne Biuro Śledcze podaje, że zatrzymani są członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która ma na swoim koncie wiele przestępstw, przede wszystkim narkotykowych. Dziesięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

W Białymstoku po licznych incydentach na tle rasistowskim trwa szeroko zakrojona walka z rasizmem i ksenofobią. CBŚ już w lipcu zatrzymało 14 osób. Poniżej znajduje się film dotyczący lipcowej akcji funkcjonariuszy.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264342,Bialystok-wielka-zasadzka-na-gang-skinheadow

Udostępnij

Zmarło kolejnych dwóch górników z kopalni w Mysłowicach

Polska górnicy Mysłowice siemianowice śląskie szpital w Siemianowicach Śląskich wypadek

Mężczyźni byli leczeni w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Wiadomość o ich śmierci potwierdził rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros. Jeden z górników zmarł o 2:55, a drugi o 6:15. Liczba ofiar wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła wzrosła do pięciu osób. Na intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim leży jeszcze trzech górników.

Do prawdopodobnego wybuchu metanu w kopalni doszło 6 października. Rannych zostało 36 górników, a jeden zaginął. Został odnaleziony martwy dopiero po 12 dniach od wypadku. Prokuratura Okręgowa w Katowicach i Wyższy Urząd Górniczy badają okoliczności wypadku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html