Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zmarło kolejnych dwóch górników z kopalni w Mysłowicach

Polska

Mężczyźni byli leczeni w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Wiadomość o ich śmierci potwierdził rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros. Jeden z górników zmarł o 2:55, a drugi o 6:15. Liczba ofiar wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła wzrosła do pięciu osób. Na intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim leży jeszcze trzech górników.

Do prawdopodobnego wybuchu metanu w kopalni doszło 6 października. Rannych zostało 36 górników, a jeden zaginął. Został odnaleziony martwy dopiero po 12 dniach od wypadku. Prokuratura Okręgowa w Katowicach i Wyższy Urząd Górniczy badają okoliczności wypadku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/zmarlo-dwoch-kolejnych-gornikow-leczonych-po-wypadku-w-kopalni-myslowice-wesola,480021.html

Udostępnij

Polska na czele koalicji przeciwko cięciom emisji CO2

Polska emisja CO2 energetyka koalicja Komisja Europejska redukcja emisji CO2 szczyt klimatyczny Unia Europejska węgiel

Kraje wschodniej Europy boją się, że nie otrzymają wystarczająco dużych rekompensat za koszty modernizacji przemysłu energetycznego wymagane przez UE. Najbardziej przeciwne zbyt dużym cięciom emisji CO2 są Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułaria, Łotwa i Litwa.

W czwartek i w piątek na unijnym szczycie ma zostać uzgodniony cel redukcji CO2 w Unii Europejskiej po 2020 roku. Komisja Europejska zaproponowała 40-procentowe zmniejszenie emisji do 2030 roku względem 1990 r.

Polska energetyka oparta jest aż w 90 procentach na węglu. Nasz kraj wysuwa się na lidera koalicji wschodnioeuropejskich krajów dla których 40-procentowa redukcja emisji CO2 będzie zbyt kosztowna dla gospodarki.

Eksperci oceniają, że kompromis podczas brukselskiego szczytu jest możliwy jeśli w końcowych wnioskach z tego spotkania znajdą się zapisy gwarantujące dotacje finansowe dla państw Wschodniej Europy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ft-koalicja-wokol-polski-przeciwko-wiekszym-cieciom-emisji-c,nId,1538554

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ft-koalicja-wokol-polski-przeciwko-wiekszym-cieciom-emisji-c,nId,1538554