Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Naziści wydaleni z USA nadal otrzymują emerytury

Świat

W 1979 ze Stanów Zjednoczonych wydalono 66 ludzi w związku z zarzutami udziału w niemieckich zbrodniach wojennych. Mimo to co najmniej 38 z nich nadal otrzymywało amerykańskie emerytury państwowe. Agencja Associated Press, która ujawniła te informacje, podaje również, że cztery z tych osób wciąż żyją w Europie. Były strażnik obozu Auschwitz żyje w Chorwacji, strażnik obozu z Sachsenhausen w Berlinie, inny strażnik żyje w Wormacji, a czwarty mężczyzna uczestniczący w likwidacji warszawskiego getta najprawdopodobniej mieszka na Ukrainie.
Praktyka wydalania nazistów z USA była nazywana „wyrzucaniem nazistów na śmietnik”. Przedstawicielka Izby Reprezentantów Carolyn Maloney powiedziała, że wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, aby byli naziści nie otrzymywali świadczeń emerytalnych od USA.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wyrzucanie-nazistow-na-smietnik-amerykanskie-emerytury-mimo-zarzutow-o-udzial-w-zbrodniach,480009.html

Udostępnij

Turcja pozwala irackim Kurdom pomóc w obronie Kobane

Świat dżihadyści granica syryjsko-turecka Kobane kurdowie obrona miasta państwo islamskie turcja zrzuty broni

Tureckie władze przepuszczą irackich Kurdów do Syrii, żeby pomogli obrońcom miasta walczyć z Państwem Islamskim. Do tej pory Ankara kategorycznie zabraniała przekraczać Kurdom granicy turecko-syryjskiej. Duży wpływ na zmianę decyzji miały naciski zachodu, który nalotami wspiera obronę Kobane. Turcy swój dotychczasowy sprzeciw tłumaczyli powiązaniami obrońców miasta z działającą na terenie Turcji organizacją uznawaną za terrorystów.

https://www.youtube.com/watch?v=U09ytsvas1A

Kilka godzin temu pisaliśmy również o tym, że Amerykanie przeprowadzili zrzuty broni i leków dla Kurdów. Dzięki temu szanse na odparcie ataku dżihadystów na miasto w północnej Syrii stopniowo wzrastają.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16832581,Turcja__Pozwolimy_irackim_Kurdom_pomoc_w_obronie_Kobane.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16832581,Turcja__Pozwolimy_irackim_Kurdom_pomoc_w_obronie_Kobane.html