Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Naziści wydaleni z USA nadal otrzymują emerytury

Świat

W 1979 ze Stanów Zjednoczonych wydalono 66 ludzi w związku z zarzutami udziału w niemieckich zbrodniach wojennych. Mimo to co najmniej 38 z nich nadal otrzymywało amerykańskie emerytury państwowe. Agencja Associated Press, która ujawniła te informacje, podaje również, że cztery z tych osób wciąż żyją w Europie. Były strażnik obozu Auschwitz żyje w Chorwacji, strażnik obozu z Sachsenhausen w Berlinie, inny strażnik żyje w Wormacji, a czwarty mężczyzna uczestniczący w likwidacji warszawskiego getta najprawdopodobniej mieszka na Ukrainie.
Praktyka wydalania nazistów z USA była nazywana „wyrzucaniem nazistów na śmietnik”. Przedstawicielka Izby Reprezentantów Carolyn Maloney powiedziała, że wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, aby byli naziści nie otrzymywali świadczeń emerytalnych od USA.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wyrzucanie-nazistow-na-smietnik-amerykanskie-emerytury-mimo-zarzutow-o-udzial-w-zbrodniach,480009.html

Udostępnij

Turcja pozwala irackim Kurdom pomóc w obronie Kobane

Świat dżihadyści granica syryjsko-turecka Kobane kurdowie obrona miasta państwo islamskie turcja zrzuty broni

Tureckie władze przepuszczą irackich Kurdów do Syrii, żeby pomogli obrońcom miasta walczyć z Państwem Islamskim. Do tej pory Ankara kategorycznie zabraniała przekraczać Kurdom granicy turecko-syryjskiej. Duży wpływ na zmianę decyzji miały naciski zachodu, który nalotami wspiera obronę Kobane. Turcy swój dotychczasowy sprzeciw tłumaczyli powiązaniami obrońców miasta z działającą na terenie Turcji organizacją uznawaną za terrorystów.

https://www.youtube.com/watch?v=U09ytsvas1A

Kilka godzin temu pisaliśmy również o tym, że Amerykanie przeprowadzili zrzuty broni i leków dla Kurdów. Dzięki temu szanse na odparcie ataku dżihadystów na miasto w północnej Syrii stopniowo wzrastają.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16832581,Turcja__Pozwolimy_irackim_Kurdom_pomoc_w_obronie_Kobane.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16832581,Turcja__Pozwolimy_irackim_Kurdom_pomoc_w_obronie_Kobane.html