Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Weekendowe wycieczki do Nowego Jorku na zakupy

Gospodarka

stają się coraz popularniejsze wśród mieszkańców Anglii, Niemiec i Skandynawii. Wyspecjalizowane biura podróży organizują zakupowe wycieczki kusząc talonami na zniżki dla turystów z Europy w nowojorskich domach handlowych.
„W Europie wszystko drożeje, a u nas tanieje”, reklamują zakupową turystykę amerykańscy handlowcy. Gwałtowny wzrost popularności zakupów w USA wśród mieszkańców Europy sprawił, że o miesiąc wcześniej zaczął się tam przedświąteczny sezon zakupowy, który tradycyjnie zaczyna się w Stanach Zjednoczonych na początku listopada.
Agencje monitorujące amerykański handel detaliczny podają równocześnie, że po raz pierwszy od wielu lat znacząco spadła liczba Rosjan przyjeżdżających na zakupy do USA.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,16831771,Nowojorscy_handlarze_przyciagaja_europejskich_turystow_.html

 • mario

  Ciekawe jak mają się te wycieczki do polskich pensji. Opłaca się lecieć po zakupy do USA? Jak wygląda sytuacja z cłem i VAT-em, którego nie ma w większości stanów? Te podatki są dodawane na granicy czy w ogóle można je ominąć?

  • nowy

   Zależy chyba co się kupuje, jeśli np. ubrania to wystarczy poobrywać metki i liczą się jako używane – cła nie płacisz.
   Jak kupisz jednego laptopa to przewozisz i nikt cie nie pyta, tak było 8 lat temu.

Udostępnij

Tanieje wszystko, poza jajkami. Najbardziej mleko

Gospodarka ceny ceny żywności jaja ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi mleko zintegrowany system rolniczej informacji rynkowej zsrir żywność

O 30,7% spadła w ciągu roku cena odtłuszczonego mleka, o 20% wieprzowiny i jęczmienia, a innych produktów rolnych z wyjątkiem jaj – o kilka procent. Jaja podrożały o 10,6%.

Takie dane przedstawił Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej (ZSRiR) Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ceny dotyczą cen producentów, a zmiany nie muszą zgadzać się ze zmianami cen detalicznych. Np. mleko według ZSRiR kosztuje 0,89 PLN za kilogram, a cena sklepowa to ok. 3 PLN.

ceny-1

Dane o poziomie cen artykułów rolno-spożywczych zbierane są przez pracowników: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, rynków hurtowych i giełd. Wyniki badań zamieszczane są w biuletynach informacyjnych ZSRIR przygotowywanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.minrol.gov.pl/pol/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-jaj-spozywczych

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.minrol.gov.pl/pol/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-jaj-spozywczych