Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Centra miast się wyludniają. Tracimy miliardy

Finanse

26 mld złotych rocznie tracimy na dojazdy do pracy z odległości ponad 5km od centrów miast, a straty czasu są warte 8 mld złotych rocznie. Dodatkowe koszty musimy ponieść na transport energii i wody oraz na inwestycje komunikacyjne i wykup gruntów pod drogi (59-129 mld złotych), wynika z raportu przygotowanego dla Kancelarii Prezydenta.

Wszystko to przez powstające dziury w centrach miast, które zamiast być ponownie zagospodarowywane, stoją puste i zmuszają mieszkańców do ucieczki za miasto.

Najwięcej mieszkańców straciły:
– Poznań (ubyło 25.000 mieszkańców w centrum, przybyło 81.000 w aglomeracji)
– Trójmiasto (ubyło 11.000 mieszkańców w centrum, przybyło 67.000 w aglomeracji)
– Szczecin (ubyło 10.000 mieszkańców w centrum, przybyło 18.000 w aglomeracji)

Powstawanie dziur wynika ze złych planów zagospodarowania przestrzennego. Nie ma problemu z dostępnym miejscem – według urbanistów miejsca wystarczyłoby nawet dla 60 milionów osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://archive.today/A9E5t

Udostępnij

Niższe oprocentowanie lokat. Przez obniżkę stóp

Finanse banki idea bank inwestowanie lokaty produkty strukturyzowane sk bank stopy procentowe

Banki zaczynają obniżać oprocentowanie lokat po obniżce stóp procentowych. Obecnie żaden z ogólnopolskich banków nie oferuje lokaty o oprocentowaniu wyższym niż 3% (dla 5000 złotych), co po opodatkowaniu podatkiem Belki daje realne 2,43%.

Wyższe oprocentowanie można znaleźć w SKOK-ach i bankach spółdzielczych.

Należy spodziewać się dalszych obniżek oraz wzrostu liczby ofert na produkty strukturyzowane, które są mniej uzależnione od stóp procentowych.

Według Rzeczpospolitej, w poprzednich miesiącach średnie oprocentowanie lokat nie zmieniało się i wynosiło 3,38% dla lokaty w wysokości 5000 złotych (przed opodatkowaniem). RP nie podaje w jaki sposób liczona była średnia. W ubiegłym tygodniu najwyższe oprocentowanie lokat znalezione przez RP wynosiło 3,65 w SK Banku i 3,63 w Idea Banku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsbiznesu.pb.pl/3898499,76265,ciecie-odsetek-z-lokat-nabiera-rozpedu

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsbiznesu.pb.pl/3898499,76265,ciecie-odsetek-z-lokat-nabiera-rozpedu