Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Tanieje wszystko, poza jajkami. Najbardziej mleko

Gospodarka

O 30,7% spadła w ciągu roku cena odtłuszczonego mleka, o 20% wieprzowiny i jęczmienia, a innych produktów rolnych z wyjątkiem jaj – o kilka procent. Jaja podrożały o 10,6%.

Takie dane przedstawił Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej (ZSRiR) Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ceny dotyczą cen producentów, a zmiany nie muszą zgadzać się ze zmianami cen detalicznych. Np. mleko według ZSRiR kosztuje 0,89 PLN za kilogram, a cena sklepowa to ok. 3 PLN.

ceny-1

Dane o poziomie cen artykułów rolno-spożywczych zbierane są przez pracowników: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, rynków hurtowych i giełd. Wyniki badań zamieszczane są w biuletynach informacyjnych ZSRIR przygotowywanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.minrol.gov.pl/pol/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-jaj-spozywczych

Udostępnij

Niemcy bez deficytu od 2015

Gospodarka budżet deficyt deficyt budżetowy Niemcy

Po raz pierwszy od od 1969 roku budżet Niemiec będzie zrównoważony. W 2015 wpływy i wydatki wyniosą 299,5 mld euro. Rząd Niemiec nie będzie się mocniej zadłużał również w kolejnych latach, na razie do 2018.

Mimo braku deficytu, Niemcom udało się powiększyć wydatki na inwestycje i rozwój. Będzie również spłacane zadłużenie wynoszące 1,7 bln euro.

W 2013 spodziewany deficyt Niemiec ma wynieść 6,5 mld euro. Deficyt polskiego budżetu wyniesie w tym roku ok. 7,5 mld euro, a na przyszły zaplanowano maksymalnie 11 mld euro przy dochodach rzędu 75 mld euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,16830746,Zycie_po_deficycie__Niestety__nie_u_nas.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,16830746,Zycie_po_deficycie__Niestety__nie_u_nas.html