Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska nadal dostaje mniej gazu od Gazpromu

Polska

W minionym tygodniu dostawy gazu do Polski były mniejsze niż przewidują to umowy, poinformowały PGNiG oraz Gaz-System, nie podały jednak o ile. Niedobory zostały uzupełnione przez gaz z zachodu i południa.

PGNiG zapewnia, że odbiorcy końcowi nie ucierpią z powodu mniejszych dostaw gazu z Rosji. Polskie magazyny na gaz są zapełnione i znajduje się w nich około 2,7 mld metrów sześciennych gazu, co wystarczy na 38-180 dni w zależności od dziennego zużycia. Gdyby było takie jak w ubiegłym tygodniu, zmagazynowanego gazu wystarczyłoby na 75 dni.

O mniejszych dostawach gazu polska spółka informowała już na początku września. Później dostawy od Gazpromu były stabilne, ale mniejsze niż przewidywała umowa, co uniemożliwiało PGNiG zwiększania zapasów w magazynach. Mniejsze dostawy gazu w ostatnich tygodniach zanotowały również  Czechy, Słowacja, Węgry,  Austria, Niemcy i Włochy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/pgnig-nadal-otrzymuje-od-gazpromu-mniej-gazu-niz-zamawia,479636.html

Udostępnij

10.000 parafii liczy wiernych

Polska GUS ISKK Komunia Kościół katolicki msza wierni

W Kościele trwa dziś liczenie wiernych. Celem jest sprawdzenie ile osób przychodzi na msze i jaka jest struktura tej grupy, jaki odsetek stanowią kobiety, a jaki mężczyźni oraz ile procent wiernych przystępuje do Komunii. Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że liczba uczestników niedzielnych mszy spada regularnie od 25 lat, w ciągu ostatnich 10 lat spadła o 2 miliony i wynosi 10 milionów, do Kościoła chodzi 40% wiernych. Dane ISKK pokrywają się z danymi GUS z 2013.

Jak liczy się odsetek wiernych uczestniczących w niedzielnych mszach wyjaśnia Wikipedia.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17305275/kosciol-liczy-wiernych-spis-w-ponad-10-tys-parafii

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17305275/kosciol-liczy-wiernych-spis-w-ponad-10-tys-parafii