Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska nadal dostaje mniej gazu od Gazpromu

Polska

W minionym tygodniu dostawy gazu do Polski były mniejsze niż przewidują to umowy, poinformowały PGNiG oraz Gaz-System, nie podały jednak o ile. Niedobory zostały uzupełnione przez gaz z zachodu i południa.

PGNiG zapewnia, że odbiorcy końcowi nie ucierpią z powodu mniejszych dostaw gazu z Rosji. Polskie magazyny na gaz są zapełnione i znajduje się w nich około 2,7 mld metrów sześciennych gazu, co wystarczy na 38-180 dni w zależności od dziennego zużycia. Gdyby było takie jak w ubiegłym tygodniu, zmagazynowanego gazu wystarczyłoby na 75 dni.

O mniejszych dostawach gazu polska spółka informowała już na początku września. Później dostawy od Gazpromu były stabilne, ale mniejsze niż przewidywała umowa, co uniemożliwiało PGNiG zwiększania zapasów w magazynach. Mniejsze dostawy gazu w ostatnich tygodniach zanotowały również  Czechy, Słowacja, Węgry,  Austria, Niemcy i Włochy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/pgnig-nadal-otrzymuje-od-gazpromu-mniej-gazu-niz-zamawia,479636.html

Udostępnij

10.000 parafii liczy wiernych

Polska GUS ISKK Komunia Kościół katolicki msza wierni

W Kościele trwa dziś liczenie wiernych. Celem jest sprawdzenie ile osób przychodzi na msze i jaka jest struktura tej grupy, jaki odsetek stanowią kobiety, a jaki mężczyźni oraz ile procent wiernych przystępuje do Komunii. Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że liczba uczestników niedzielnych mszy spada regularnie od 25 lat, w ciągu ostatnich 10 lat spadła o 2 miliony i wynosi 10 milionów, do Kościoła chodzi 40% wiernych. Dane ISKK pokrywają się z danymi GUS z 2013.

Jak liczy się odsetek wiernych uczestniczących w niedzielnych mszach wyjaśnia Wikipedia.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17305275/kosciol-liczy-wiernych-spis-w-ponad-10-tys-parafii

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17305275/kosciol-liczy-wiernych-spis-w-ponad-10-tys-parafii