Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Niższe oprocentowanie lokat. Przez obniżkę stóp

Finanse

Banki zaczynają obniżać oprocentowanie lokat po obniżce stóp procentowych. Obecnie żaden z ogólnopolskich banków nie oferuje lokaty o oprocentowaniu wyższym niż 3% (dla 5000 złotych), co po opodatkowaniu podatkiem Belki daje realne 2,43%.

Wyższe oprocentowanie można znaleźć w SKOK-ach i bankach spółdzielczych.

Należy spodziewać się dalszych obniżek oraz wzrostu liczby ofert na produkty strukturyzowane, które są mniej uzależnione od stóp procentowych.

Według Rzeczpospolitej, w poprzednich miesiącach średnie oprocentowanie lokat nie zmieniało się i wynosiło 3,38% dla lokaty w wysokości 5000 złotych (przed opodatkowaniem). RP nie podaje w jaki sposób liczona była średnia. W ubiegłym tygodniu najwyższe oprocentowanie lokat znalezione przez RP wynosiło 3,65 w SK Banku i 3,63 w Idea Banku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pulsbiznesu.pb.pl/3898499,76265,ciecie-odsetek-z-lokat-nabiera-rozpedu

Udostępnij

2,8 mln Polaków w skrajnym ubóstwie

Finanse bieda GUS Główny Urz ryszard szerfenberg skrajne ubóstwo ubóstwo wydatki

2,8 mln Polaków było w 2013 roku zagrożonych skrajnym ubóstwem, podał wrocławski oddział GUS [PDF].

Odsetek ten wyniósł 7,3% względem 6,8% w 2012 i od 2008 powoli rośnie.

Spada natomiast liczba odsetek gospodarstw relatywnie ubogich, czyli wydających mniej niż 50% średnich wydatków gospodarstw domowych – takich gospodarstw jest 16% względem 16,3% w 2012 roku. Ten odsetek spada od 2008.

Według politologa, prof. Ryszarda Szerfenberga, państwo powinno pomóc ubogim, żeby podjęły legalną pracę i przestały pobierać świadczenia z budżetu, a zaczęły płacić podatki i dbać o zdrowie.

Skrajne ubóstwo definiowane jest jako stan, w którym w gospodarstwie domowym pojawia się biologiczne zagrożenie życia oraz rozwoju psychofizycznego wynikające z braku możliwości zaspokojenia potrzeb. W zależności od składu gospodarstwa domowego (wiek i liczba osób), wynosi 400-500 złotych na osobę miesięcznie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ubostwo-w-polsce-alarmujace-statystyki,250,0,1640954.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ubostwo-w-polsce-alarmujace-statystyki,250,0,1640954.html