Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Indie przetestowały własną rakietę o zasięgu 700 km

Nauka i Technologie

Nirbhay to indyjska, poddźwiękowa rakieta typu cruise, której docelowy zasięg ma sięgać 1,5 tys. kilometrów. Na obecnym etapie rozwoju, Nirbhay zapewnia zasięg ponad 700 kilometrów, a przy 5 metrach długości i wadze sięgającej tony, jest w stanie przenieść głowicę nuklearną lub 23 inne rodzaje głowic.

Podczas drugiej próby (pierwsza, z 2013 roku, była nieudana) Nirbhay osiągnął wszystkie z założonych 15 współrzędnych geograficznych, a następnie po ponad godzinnym locie trafił w cel. W czasie nawigowania rakieta wykorzystuje m.in. system IRNSS, czyli lokalny, działający na półwyspie indyjskim system nawigacji satelitarnej.

Docelowo rakiety tego typu mają stanowić uzbrojenie indyjskich wyrzutni nawodnych i podwodnych i znajdą się na wyposażeniu wszystkich rodzajów indyjskich sił zbrojnych. Pierwsze wyrzutnie z rakietami mają szansę wejść do służby pod koniec przyszłego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_udany-test-indyjskiego-tomahawka

Udostępnij

MasterCard zapowiada karty z czytnikiem odcisków palca

Nauka i Technologie karty płatnicze Linie papilarne MasterCard NFC Odcisk palca Płatności bezgotówkowe Skaner linii papilarnych

Płacenie kartą już niebawem stanie się jeszcze prostsze. Dzięki współpracy MasterCard i firmy Zwipe powstanie karta płatnicza, uwierzytelniająca płatności za pomocą skanera linii papilarnych. Karta nie będzie wyposażona w akumulator – źródłem zasilania ma być terminal płatniczy. Płatność nie będzie wymagała wpisania PIN-u, a jedynie przyłożenia palca do czytnika.

Zgodnie z zapowiedziami MasterCard, testy tego rozwiązania rozpoczną się już w 2015 roku, a pierwsze karty trafią do klientów za kilkanaście miesięcy lub wcześniej. Docelowo karta a być wyposażona również w moduł NFC, pozwalający na płatności zbliżeniowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mastercard-zapowiada-wprowadzenie-karty-kredytowej-z-czytnikiem-odciskow-palcow/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mastercard-zapowiada-wprowadzenie-karty-kredytowej-z-czytnikiem-odciskow-palcow/