Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Indie przetestowały własną rakietę o zasięgu 700 km

Nauka i Technologie

Nirbhay to indyjska, poddźwiękowa rakieta typu cruise, której docelowy zasięg ma sięgać 1,5 tys. kilometrów. Na obecnym etapie rozwoju, Nirbhay zapewnia zasięg ponad 700 kilometrów, a przy 5 metrach długości i wadze sięgającej tony, jest w stanie przenieść głowicę nuklearną lub 23 inne rodzaje głowic.

Podczas drugiej próby (pierwsza, z 2013 roku, była nieudana) Nirbhay osiągnął wszystkie z założonych 15 współrzędnych geograficznych, a następnie po ponad godzinnym locie trafił w cel. W czasie nawigowania rakieta wykorzystuje m.in. system IRNSS, czyli lokalny, działający na półwyspie indyjskim system nawigacji satelitarnej.

Docelowo rakiety tego typu mają stanowić uzbrojenie indyjskich wyrzutni nawodnych i podwodnych i znajdą się na wyposażeniu wszystkich rodzajów indyjskich sił zbrojnych. Pierwsze wyrzutnie z rakietami mają szansę wejść do służby pod koniec przyszłego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_udany-test-indyjskiego-tomahawka

Udostępnij

MasterCard zapowiada karty z czytnikiem odcisków palca

Nauka i Technologie karty płatnicze Linie papilarne MasterCard NFC Odcisk palca Płatności bezgotówkowe Skaner linii papilarnych

Płacenie kartą już niebawem stanie się jeszcze prostsze. Dzięki współpracy MasterCard i firmy Zwipe powstanie karta płatnicza, uwierzytelniająca płatności za pomocą skanera linii papilarnych. Karta nie będzie wyposażona w akumulator – źródłem zasilania ma być terminal płatniczy. Płatność nie będzie wymagała wpisania PIN-u, a jedynie przyłożenia palca do czytnika.

Zgodnie z zapowiedziami MasterCard, testy tego rozwiązania rozpoczną się już w 2015 roku, a pierwsze karty trafią do klientów za kilkanaście miesięcy lub wcześniej. Docelowo karta a być wyposażona również w moduł NFC, pozwalający na płatności zbliżeniowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mastercard-zapowiada-wprowadzenie-karty-kredytowej-z-czytnikiem-odciskow-palcow/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mastercard-zapowiada-wprowadzenie-karty-kredytowej-z-czytnikiem-odciskow-palcow/