Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wymiana ognia między Koreą Północną a Południową

Świat

Ministerstwo obrony Korei Południowej podaje, że około 10 żołnierzy północnokoreańskich naruszyło Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną i zbliżyło się do linii demarkacyjnej. Wymiana ognia trwała około 10 minut, po czym żołnierze wrócili na północ.

Był to trzeci taki incydent w tym miesiącu, 10 października Korea Północna zestrzeliła południowokoreański balon z ulotkami, ostrzegając po raz kolejny, że akcje ulotkowe będą traktowane jako działania wojenne, kilka dni wcześniej okręt marynarki wojennej Korei Południowej oddał strzały ostrzegawcze po przekroczeniu przez jednostkę Korei Północnej nieuznawanej przez Phenian linii demarkacyjnej na Morzu Żółtym.

Po tych incydentach 15.10 doszło do pierwszych od siedmiu lat rozmów wysokich rangą wojskowych z Korei Południowej i Północnej. Tematem rozmów były możliwości załagodzenia napięć wzdłuż granicy morskiej oraz akcje zrzucania ulotek przez Koreę Południową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kolejna-wymiana-ognia-miedzy-koreami,479481.html

Udostępnij

Aresztowano 20 planujących zamach islamistów

Świat aresztowani śledztwo Syria Tadżykistan terroryzm wojsko zamachowcy zatrzymani

w  Tadżykistanie. Władze tego kraju poinformowały, że terroryści planowali serię ataków, w tym wysadzenie w powietrze dwóch tuneli drogowych na ważnej autostradzie Duszanbe-Chodżent. Do zatrzymania doszło w północnym obwodzie sogdyjskim na granicy z Uzbekistanem. Śledczy ustalili, że aresztowani przeszli szkolenie terrorystyczne w obozach w Syrii, a broń mieli zdobyć w jednostce wojskowej.

W Tadżykistanie istnieje duży problem z terrorystycznym podziemiem. Od początku roku aresztowano w tej sprawie ponad 150 osób. Poza tym, według tadżyckiego MSZ, ponad 200 młodych obywateli Tadżykistanu walczy obecnie w Syrii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tadzykistan-aresztowano-20-islamistow-mieli-planowac-zamachy/hqjq4

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tadzykistan-aresztowano-20-islamistow-mieli-planowac-zamachy/hqjq4