Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

10.000 parafii liczy wiernych

Polska

W Kościele trwa dziś liczenie wiernych. Celem jest sprawdzenie ile osób przychodzi na msze i jaka jest struktura tej grupy, jaki odsetek stanowią kobiety, a jaki mężczyźni oraz ile procent wiernych przystępuje do Komunii. Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że liczba uczestników niedzielnych mszy spada regularnie od 25 lat, w ciągu ostatnich 10 lat spadła o 2 miliony i wynosi 10 milionów, do Kościoła chodzi 40% wiernych. Dane ISKK pokrywają się z danymi GUS z 2013.

Jak liczy się odsetek wiernych uczestniczących w niedzielnych mszach wyjaśnia Wikipedia.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17305275/kosciol-liczy-wiernych-spis-w-ponad-10-tys-parafii

Udostępnij

Pracownicy Poczty Polskiej manifestowali w Warszawie

Polska manifestacja poczta polska porozumienie pracownicy strajk Warszawa zarząd

1,5 tysiąca ludzi manifestowało wczoraj przed Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji (MAC). Przewodniczący pocztowej „Solidarności” Bogumił Nowicki powiedział, że pocztowcy strajkują w obronie polskiego rynku pocztowego – „żeby pozostał on polski”, a także w obronie pocztowców przeciwko wypowiedzeniu układu zbiorowego. Nowicki poinformował również, że związek złożył zarządowi propozycję porozumienia ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Pocztowcy chcą, by rząd zainteresował się Pocztą Polską.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17296314/15-tys-pocztowcow-w-warszawie-protestujemy-w-obronie-polskiego-rynku-pocztowego

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17296314/15-tys-pocztowcow-w-warszawie-protestujemy-w-obronie-polskiego-rynku-pocztowego