Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

MasterCard zapowiada karty z czytnikiem odcisków palca

Nauka i Technologie

Płacenie kartą już niebawem stanie się jeszcze prostsze. Dzięki współpracy MasterCard i firmy Zwipe powstanie karta płatnicza, uwierzytelniająca płatności za pomocą skanera linii papilarnych. Karta nie będzie wyposażona w akumulator – źródłem zasilania ma być terminal płatniczy. Płatność nie będzie wymagała wpisania PIN-u, a jedynie przyłożenia palca do czytnika.

Zgodnie z zapowiedziami MasterCard, testy tego rozwiązania rozpoczną się już w 2015 roku, a pierwsze karty trafią do klientów za kilkanaście miesięcy lub wcześniej. Docelowo karta a być wyposażona również w moduł NFC, pozwalający na płatności zbliżeniowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mastercard-zapowiada-wprowadzenie-karty-kredytowej-z-czytnikiem-odciskow-palcow/

Udostępnij

Technologia HAMR powiększy pojemność twardych dysków

Nauka i Technologie Gęstość zapisu HAMR Nośniki danych Podzespoły komputerowe Pojemność dysku TDK Technologia zapisu danych Twardy dysk

Dyski o pojemności 15 TB mogą pojawić się na rynku już w 2015 roku. Jest to zasługą technologii HAMR (Heat-assisted magnetic recording), która daje szansę na ominięcie bariery technologicznej, związanej z gęstością zapisu danych.

HAMR wykorzystuje lasery, które podgrzewając nośnik – talerz magnetyczny dysku – pozwalają na zwiększenie gęstości zapisu do 1 terabita (128 GB) na cal kwadratowy. Teoretycznie daje to możliwość tworzenia 3,5-calowych twardych dysków o pojemności nawet 60 TB.

Firma TDK zapowiedziała rozpoczęcie masowej produkcji głowic twardych dysków, wykorzystujących technologię HAMR, na przełomie 2015 i 2016 roku. Wtedy możemy spodziewać się pojawienia na rynku pojemniejszych dysków, pierwsze modele będą miały pojemność do 15 TB.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/tdk-glowiece-dysk-twardy-technologia-hamr-2015-2016-zapowiedz.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/tdk-glowiece-dysk-twardy-technologia-hamr-2015-2016-zapowiedz.html