Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina wynegocjowała od Rosji gaz na zimę

Europa

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko porozumiał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sprawie dostaw gazu na Ukrainę. Przywódcy spotkali się podczas międzynarodowej konferencji w Mediolanie. Rosja sprzeda Ukrainie gaz w cenie 385 dolarów  za 1000 metrów sześciennych. Umowa ma obowiązywać do marca 2015 roku. Formalne potwierdzenie tej umowy zostanie sporządzone w najbliższy wtorek, kiedy odbędą się rozmowy gazowe Ukrainy, Rosji i Unii Europejskiej.

W obliczu zbliżającej się zimy Ukraina miała poważny problem energetyczny. Rosja zakręciła kurek z gazem, więc nasi wschodni sąsiedzi musieli prosić o pomoc kraje zachodnie. Oprócz problemów energetycznych Ukraina ma też ogromny problem finansowy. Żeby móc pokryć koszty gazu sprowadzanego z Rosji, Ukraina będzie ubiegać się o pomoc finansową z krajów Unii Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16827304,Poroszenko__Ukraina_bedzie_miala_zapewniony_gaz_tej.html

Udostępnij

Strajk kolejarzy w Niemczech

Europa czas pracy DB deutsche bahn ferie jesienne GDL Niemcy podwyżki strajk kolejarzy związek zawodowy maszynistów

W ten weekend na pasażerów pociągów w Niemczech czekają duże utrudnienia. O godzinie 2 w nocy z piątku na sobotę rozpoczął się strajk kolejarzy. Unieruchomione zostały pociągi pasażerskie, podmiejskie, i dalekobieżne. Strajk rozpoczął związek zawodowy maszynistów GDL zarzucając dyrekcji kolei niemieckich (Deutsche Bahn) brak woli porozumienia. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru pracy o dwie godziny. W ten weekend strajk da się mocno we znaki, ponieważ część landów właśnie kończy ferie jesienne, a inne właśnie je rozpoczynają. Deutsche Bahn przygotował awaryjny rozkład jazdy zachowując w ten sposób jedną trzecią połączeń. Strajk zakończy się o 4 rano w poniedziałek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcow-czeka-kolejowy-paraliz,nId,1537880

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcow-czeka-kolejowy-paraliz,nId,1537880