Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Aresztowano 20 planujących zamach islamistów

Świat

w  Tadżykistanie. Władze tego kraju poinformowały, że terroryści planowali serię ataków, w tym wysadzenie w powietrze dwóch tuneli drogowych na ważnej autostradzie Duszanbe-Chodżent. Do zatrzymania doszło w północnym obwodzie sogdyjskim na granicy z Uzbekistanem. Śledczy ustalili, że aresztowani przeszli szkolenie terrorystyczne w obozach w Syrii, a broń mieli zdobyć w jednostce wojskowej.

W Tadżykistanie istnieje duży problem z terrorystycznym podziemiem. Od początku roku aresztowano w tej sprawie ponad 150 osób. Poza tym, według tadżyckiego MSZ, ponad 200 młodych obywateli Tadżykistanu walczy obecnie w Syrii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tadzykistan-aresztowano-20-islamistow-mieli-planowac-zamachy/hqjq4

Udostępnij

Akcja ratunkowa w Himalajach zakończona

Świat akcja ratunkowa Annapurna burza śnieżna Himalaje lawina Nepal system ostrzegania wypadek

Wszyscy ludzie, którzy zostali uwięzieni wskutek burzy śnieżnej i lawiny w Nepalu w okolicach Annapurny są już odnalezieni. W tragedii zginęło 32 turystów z różnych krajów. Wśród ofiar jest trzech Polaków. Nepalska policja podaje, że z miejsca gdzie doszło do wypadku sprowadzono łącznie 385 osób, w tym 180 cudzoziemców.
Premier Nepalu Sushila Koirale zapowiedział opracowanie krajowego systemu ostrzegania. W tej chwili Nepal nie ma systemu, który mógłby ostrzegać turystów przed nagłym załamaniem pogody.

Więcej o wypadku w Himalajach można przeczytać tutaj.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wszyscy-poszukiwani-turysci-z-annapurny-juz-bezpieczni-bedzie-system-ostrzegania,479256,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wszyscy-poszukiwani-turysci-z-annapurny-juz-bezpieczni-bedzie-system-ostrzegania,479256,s.html