Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pracownicy Poczty Polskiej manifestowali w Warszawie

Polska

1,5 tysiąca ludzi manifestowało wczoraj przed Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji (MAC). Przewodniczący pocztowej „Solidarności” Bogumił Nowicki powiedział, że pocztowcy strajkują w obronie polskiego rynku pocztowego – „żeby pozostał on polski”, a także w obronie pocztowców przeciwko wypowiedzeniu układu zbiorowego. Nowicki poinformował również, że związek złożył zarządowi propozycję porozumienia ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Pocztowcy chcą, by rząd zainteresował się Pocztą Polską.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17296314/15-tys-pocztowcow-w-warszawie-protestujemy-w-obronie-polskiego-rynku-pocztowego

Udostępnij

Podejrzani o szpiegostwo zostali aresztowani

Polska rosja rosyjski szpieg sąd cywilny szpiegostwo Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie Zbigniew J

Takie środki zapobiegawcze zastosował Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Oficer Wojska Polskiego Zbigniew J. podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji został aresztowany na trzy miesiące. Sąd stwierdził, że oskarżony może próbować ukrywać się, uciekać i mataczyć. Oficerowi grozi od 3 do 15 lat więzienia. Oficer przed zatrzymaniem pracował w departamencie wychowania i promocji obronności MON.
Aresztowana została również druga osoba podejrzana o szpiegostwo we współpracy ze Zbigniewem J. Cywilny sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla prawnika z warszawskiej firmy. Oskarżony posiada podwójne obywatelstwo: polskie i rosyjskie.

Obaj podejrzani o szpiegostwo na rzecz Rosji zostali zatrzymani w środę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/472710,oficer-ktory-szpiegowal-dla-gru-zostal-aresztowany-na-trzy-miesiace.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/472710,oficer-ktory-szpiegowal-dla-gru-zostal-aresztowany-na-trzy-miesiace.html