Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ustawa węglowa pomoże Rosji – uważają polscy dystrybutorzy

Gospodarka

Wprowadzana w ekspresowym tempie ustawa węglowa zadziała na korzyść Rosji i powiększy szarą strefę, uważają polscy dystrybutorzy węgla.

Ustawa dopuszcza tylko węgiel zawierający mało niepożądanych siarki i popiołu, jednak część polskich kopalni w ogóle nie posiada węgla łapiącego się w nowe normy, a węgiel rosyjski bez problemu spełnia normy.

Polscy dystrybutorzy uważają, że pod uwagę powinna być brana kaloryczność (w polskim węglu o 20% większa niż w rosyjskim). Ponadto ustawa nie obejmuje mieszanek węgla kamiennego z brunatnym, co pozwala łatwo ominąć ją importerom przez dodanie do węgla kamiennego niewielkiej ilości węgla brunatnego.

Normy jakościowe nie zostały jeszcze sprecyzowane, a Ministerstwo Gospodarki ma je przygotować do końca października.

Rosyjski węgiel jest tańszy, gdyż leży płytko i można go wydobywać metodą odkrywkową. Ponadto rosyjski węgiel jest nieposortowany i znajdują się w nim kamienie, jak mówią polscy dystrybutorzy, co pozwala zgłosić go jako surowiec gorszej jakości w celu obniżenia cła, a następnie posortować już w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16823933,Pojedynek_na_wegiel__Duzy_problem_z_ustawa_antyimportowa.html

Udostępnij

1,8 mld euro inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2014

Gospodarka cbre inwestor inwestowanie inwestycje joanna mroczek nieruchomości nieruchomości komercyjne

1,8 mld euro zainwestowano w nieruchomości komercyjne między styczniem a wrześniem 2014, co czyni Polskę najaktywniejszym krajem w Europie środkowo-wschodniej, podała Joanna Mroczek z CBRE.

W III kwartale 2014 nastąpił 20% wzrost inwestycji względem III kwartału 2013, za co odpowiada m.in. pojawienie się funduszy amerykańskich, dotychczas całkowicie nieobecnych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Na rynku pojawiają się również pierwsi inwestorzy z Azji.

Najpopularniejsze są inwestycje w biura oraz magazyny. Brakuje nieruchomości komercyjnych najwyższej klasy, przez część inwestorów wybiera Czechy, Rumunię i Węgry zamiast Polski.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2013), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_