Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ustawa węglowa pomoże Rosji – uważają polscy dystrybutorzy

Gospodarka

Wprowadzana w ekspresowym tempie ustawa węglowa zadziała na korzyść Rosji i powiększy szarą strefę, uważają polscy dystrybutorzy węgla.

Ustawa dopuszcza tylko węgiel zawierający mało niepożądanych siarki i popiołu, jednak część polskich kopalni w ogóle nie posiada węgla łapiącego się w nowe normy, a węgiel rosyjski bez problemu spełnia normy.

Polscy dystrybutorzy uważają, że pod uwagę powinna być brana kaloryczność (w polskim węglu o 20% większa niż w rosyjskim). Ponadto ustawa nie obejmuje mieszanek węgla kamiennego z brunatnym, co pozwala łatwo ominąć ją importerom przez dodanie do węgla kamiennego niewielkiej ilości węgla brunatnego.

Normy jakościowe nie zostały jeszcze sprecyzowane, a Ministerstwo Gospodarki ma je przygotować do końca października.

Rosyjski węgiel jest tańszy, gdyż leży płytko i można go wydobywać metodą odkrywkową. Ponadto rosyjski węgiel jest nieposortowany i znajdują się w nim kamienie, jak mówią polscy dystrybutorzy, co pozwala zgłosić go jako surowiec gorszej jakości w celu obniżenia cła, a następnie posortować już w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16823933,Pojedynek_na_wegiel__Duzy_problem_z_ustawa_antyimportowa.html

Udostępnij

1,8 mld euro inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2014

Gospodarka cbre inwestor inwestowanie inwestycje joanna mroczek nieruchomości nieruchomości komercyjne

1,8 mld euro zainwestowano w nieruchomości komercyjne między styczniem a wrześniem 2014, co czyni Polskę najaktywniejszym krajem w Europie środkowo-wschodniej, podała Joanna Mroczek z CBRE.

W III kwartale 2014 nastąpił 20% wzrost inwestycji względem III kwartału 2013, za co odpowiada m.in. pojawienie się funduszy amerykańskich, dotychczas całkowicie nieobecnych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Na rynku pojawiają się również pierwsi inwestorzy z Azji.

Najpopularniejsze są inwestycje w biura oraz magazyny. Brakuje nieruchomości komercyjnych najwyższej klasy, przez część inwestorów wybiera Czechy, Rumunię i Węgry zamiast Polski.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2013), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_