Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ustawa węglowa pomoże Rosji – uważają polscy dystrybutorzy

Gospodarka

Wprowadzana w ekspresowym tempie ustawa węglowa zadziała na korzyść Rosji i powiększy szarą strefę, uważają polscy dystrybutorzy węgla.

Ustawa dopuszcza tylko węgiel zawierający mało niepożądanych siarki i popiołu, jednak część polskich kopalni w ogóle nie posiada węgla łapiącego się w nowe normy, a węgiel rosyjski bez problemu spełnia normy.

Polscy dystrybutorzy uważają, że pod uwagę powinna być brana kaloryczność (w polskim węglu o 20% większa niż w rosyjskim). Ponadto ustawa nie obejmuje mieszanek węgla kamiennego z brunatnym, co pozwala łatwo ominąć ją importerom przez dodanie do węgla kamiennego niewielkiej ilości węgla brunatnego.

Normy jakościowe nie zostały jeszcze sprecyzowane, a Ministerstwo Gospodarki ma je przygotować do końca października.

Rosyjski węgiel jest tańszy, gdyż leży płytko i można go wydobywać metodą odkrywkową. Ponadto rosyjski węgiel jest nieposortowany i znajdują się w nim kamienie, jak mówią polscy dystrybutorzy, co pozwala zgłosić go jako surowiec gorszej jakości w celu obniżenia cła, a następnie posortować już w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16823933,Pojedynek_na_wegiel__Duzy_problem_z_ustawa_antyimportowa.html

Udostępnij

1,8 mld euro inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2014

Gospodarka cbre inwestor inwestowanie inwestycje joanna mroczek nieruchomości nieruchomości komercyjne

1,8 mld euro zainwestowano w nieruchomości komercyjne między styczniem a wrześniem 2014, co czyni Polskę najaktywniejszym krajem w Europie środkowo-wschodniej, podała Joanna Mroczek z CBRE.

W III kwartale 2014 nastąpił 20% wzrost inwestycji względem III kwartału 2013, za co odpowiada m.in. pojawienie się funduszy amerykańskich, dotychczas całkowicie nieobecnych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Na rynku pojawiają się również pierwsi inwestorzy z Azji.

Najpopularniejsze są inwestycje w biura oraz magazyny. Brakuje nieruchomości komercyjnych najwyższej klasy, przez część inwestorów wybiera Czechy, Rumunię i Węgry zamiast Polski.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2013), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_