Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

1,8 mld euro inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2014

Gospodarka

1,8 mld euro zainwestowano w nieruchomości komercyjne między styczniem a wrześniem 2014, co czyni Polskę najaktywniejszym krajem w Europie środkowo-wschodniej, podała Joanna Mroczek z CBRE.

W III kwartale 2014 nastąpił 20% wzrost inwestycji względem III kwartału 2013, za co odpowiada m.in. pojawienie się funduszy amerykańskich, dotychczas całkowicie nieobecnych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Na rynku pojawiają się również pierwsi inwestorzy z Azji.

Najpopularniejsze są inwestycje w biura oraz magazyny. Brakuje nieruchomości komercyjnych najwyższej klasy, przez część inwestorów wybiera Czechy, Rumunię i Węgry zamiast Polski.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2013), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.cbre.pl/pl_pl/news_events/news_detail?p_id=17518&title=_Warto%C5%9B%C4%87_inwestycji_na_rynku_nieruchomo%C5%9Bci_komercyjnych_w_europie_%C5%9Brodkowo-wschodniej_wzros%C5%82a_o_11_

 • bardzik

  Najbardziej opłaca się wejść teraz w SSE, JARTOM ma takie hale np. na Ślasku,w Bieruniu. I tutaj faktycznie można fajnie zainwestować, tylko czy rynek posiada na ten cel odpowiednie środki?

Udostępnij

82,5 mld euro z UE do 2020. Więcej niż poprzednio

Gospodarka dofinansowanie dotacje dotacje unijne infrastruktura i środowisko inteligentny rozwój inteligenty rozwój UE

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie unijne rzędu 82,5 mld euro (350 mld złotych) w latach 2014-2020. 90% tej kwoty ma trafić do firm w formie dotacji, 10% w formie pożyczek. Pierwszych pieniędzy firmy mogą się spodziewać na początku 2015 roku.

27 mld euro zasili program Infrastruktura i Środowisko, 10 mld euro nowy program Inteligenty Rozwój. Pozostałe środki będą podzielona na programy regionalne oraz programy Polska Wschodnia (PO PW) Wiedza, Edukacja Rozwój (PO WER) i inne. Dzięki tym programom, do 2020 roku wydatki na badania i rozwój mają wynieść co najmniej 1,7% PKB, a być może ponad 2% (obecnie 0,9% PKB).

Beneficjentami dotacji mają być w dużym stopniu ośrodki badawcze oraz konsorcja łączące biznes i naukę.

W poprzedniej perspektywie (2007-2013) firmy mogły otrzymać dotacje rzędu 67 mld euro, z czego wykorzystanych zostanie ok. 95% środków (projekty z poprzedniej perspektywy są jeszcze rozliczane).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3904083,42023,bienkowska-do-2020-r-wiecej-srodkow-na-wsparcie-przedsiebiorcow

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3904083,42023,bienkowska-do-2020-r-wiecej-srodkow-na-wsparcie-przedsiebiorcow