Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Strajk kolejarzy w Niemczech

Europa

W ten weekend na pasażerów pociągów w Niemczech czekają duże utrudnienia. O godzinie 2 w nocy z piątku na sobotę rozpoczął się strajk kolejarzy. Unieruchomione zostały pociągi pasażerskie, podmiejskie, i dalekobieżne. Strajk rozpoczął związek zawodowy maszynistów GDL zarzucając dyrekcji kolei niemieckich (Deutsche Bahn) brak woli porozumienia. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru pracy o dwie godziny. W ten weekend strajk da się mocno we znaki, ponieważ część landów właśnie kończy ferie jesienne, a inne właśnie je rozpoczynają. Deutsche Bahn przygotował awaryjny rozkład jazdy zachowując w ten sposób jedną trzecią połączeń. Strajk zakończy się o 4 rano w poniedziałek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcow-czeka-kolejowy-paraliz,nId,1537880

Udostępnij

Szwedzkie siły zbrojne rozpoczęły wielką akcję zwiadowczą

Europa akcja zwiadowcza archipelag sztokholmski jednostka podwodna Jonas Wikstroem rosyjskie samoloty szwecja wojsko szwedzkie

z powodu wykrycia „obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim”. Wojsko szwedzie natychmiast zareagowało na tę wiadomość. W piątek rozpoczęła się akcja zwiadowcza na dużą skalę. Dowodzący operacją komandor Jonas Wikstroem powiedział, że Szwecja traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Nie ujawnił jednak z jakiego państwa pochodzi obca jednostka podwodna. W akcji zwiadowczej bierze udział kilkaset jednostek wojska szwedzkiego, w tym okręty, samoloty i helikoptery.

W ostatnich miesiącach Szwecja wiele razy informowała o incydentach z udziałem rosyjskich samolotów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261983,Wielka-akcja-szwedzkich-sil-zbrojnych-Odnotowano-obca-aktywnosc-podwodna

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261983,Wielka-akcja-szwedzkich-sil-zbrojnych-Odnotowano-obca-aktywnosc-podwodna