Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Akcja ratunkowa w Himalajach zakończona

Świat

Wszyscy ludzie, którzy zostali uwięzieni wskutek burzy śnieżnej i lawiny w Nepalu w okolicach Annapurny są już odnalezieni. W tragedii zginęło 32 turystów z różnych krajów. Wśród ofiar jest trzech Polaków. Nepalska policja podaje, że z miejsca gdzie doszło do wypadku sprowadzono łącznie 385 osób, w tym 180 cudzoziemców.
Premier Nepalu Sushila Koirale zapowiedział opracowanie krajowego systemu ostrzegania. W tej chwili Nepal nie ma systemu, który mógłby ostrzegać turystów przed nagłym załamaniem pogody.

Więcej o wypadku w Himalajach można przeczytać tutaj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wszyscy-poszukiwani-turysci-z-annapurny-juz-bezpieczni-bedzie-system-ostrzegania,479256,s.html

Udostępnij

16 osób zginęło podczas koncertu w Korei Południowej

Świat koncert korea południowa stan bezpieczeństwa technicznego szyb wentylacyjny tragedia widownia wypadek

Impreza odbywała się na świeżym powietrzu. Rozemocjonowany tłum wszedł na kratę szybu wentylacyjnego, a ta zapadła się, bo nie wytrzymała ciężaru. Słuchacze chcieli mieć lepszy widok na wykonawców. W wyniku wypadku zginęło co najmniej 16 osób. Do głębokiego na 10m szybu wpadło łącznie ponad 27 osób. Dwie osoby nadal są poszukiwane. Do zdarzenia doszło koło centrum handlowego w mieście Seongnam na południe od Seulu.

Obywatele Korei Południowej są coraz bardziej zaniepokojeni stanem bezpieczeństwa technicznego budynków i maszyn budowanych w tym państwie. W tym roku doszło już do trzech poważnych pożarów, a w kwietniu zginęło ponad 300 osób z powodu zatonięcia promu.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261858,Tragedia-w-Korei-Poludniowej-Co-najmniej-16-osob-zginelo-podczas-koncertu

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261858,Tragedia-w-Korei-Poludniowej-Co-najmniej-16-osob-zginelo-podczas-koncertu