Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

16 osób zginęło podczas koncertu w Korei Południowej

Świat

Impreza odbywała się na świeżym powietrzu. Rozemocjonowany tłum wszedł na kratę szybu wentylacyjnego, a ta zapadła się, bo nie wytrzymała ciężaru. Słuchacze chcieli mieć lepszy widok na wykonawców. W wyniku wypadku zginęło co najmniej 16 osób. Do głębokiego na 10m szybu wpadło łącznie ponad 27 osób. Dwie osoby nadal są poszukiwane. Do zdarzenia doszło koło centrum handlowego w mieście Seongnam na południe od Seulu.

Obywatele Korei Południowej są coraz bardziej zaniepokojeni stanem bezpieczeństwa technicznego budynków i maszyn budowanych w tym państwie. W tym roku doszło już do trzech poważnych pożarów, a w kwietniu zginęło ponad 300 osób z powodu zatonięcia promu.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261858,Tragedia-w-Korei-Poludniowej-Co-najmniej-16-osob-zginelo-podczas-koncertu

Udostępnij

Państwo Islamskie zdobyło trzy myśliwce

Świat dżihadyści irak Kobane myśliwce państwo islamskie Syria Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka wojna domowa

Iraccy lotnicy przyłączyli się do dżihadystów i teraz szkolą ich w pilotowaniu trzech zdobytych myśliwców odrzutowych – informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, powołując się na świadków. Loty szkoleniowe odbywają się z bazy syryjskich sił powietrznych w północnej części prowincji Aleppo, która została opanowana przez Państwo Islamskie. Na razie nie wiadomo, czy myśliwce są uzbrojone i czy mogą latać na dłuższe odległości.

W Syrii od miesiąca trwa atak dżihadystów na miasto Kobane. Wszystkie informacje o obronie tego miasta przez Kurdów znajdziesz tutaj.
Od 2011 roku w wojnie domowej w Syrii zginęło już ponad 200 tys. osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16820169,Panstwo_Islamskie_zdobylo_trzy_mysliwce__szkoli_do.html#BoxWiadTxt

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16820169,Panstwo_Islamskie_zdobylo_trzy_mysliwce__szkoli_do.html#BoxWiadTxt