Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szwedzkie siły zbrojne rozpoczęły wielką akcję zwiadowczą

Europa

z powodu wykrycia „obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim”. Wojsko szwedzie natychmiast zareagowało na tę wiadomość. W piątek rozpoczęła się akcja zwiadowcza na dużą skalę. Dowodzący operacją komandor Jonas Wikstroem powiedział, że Szwecja traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Nie ujawnił jednak z jakiego państwa pochodzi obca jednostka podwodna. W akcji zwiadowczej bierze udział kilkaset jednostek wojska szwedzkiego, w tym okręty, samoloty i helikoptery.

W ostatnich miesiącach Szwecja wiele razy informowała o incydentach z udziałem rosyjskich samolotów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1261983,Wielka-akcja-szwedzkich-sil-zbrojnych-Odnotowano-obca-aktywnosc-podwodna

Udostępnij

Wielka Brytania straszy wyjściem z UE. Znowu

Europa David Cameron izba gmin izba lordów projekt ustawy referendum reformy UE wielka brytania

Rząd Camerona złożył w Izbie Gmin projekt ustawy dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rząd już drugi raz próbuje przeforsować ustawę, która przewiduje zorganizowanie referendum w 2017 roku. Premier David Cameron zapowiedział, że jeśli Unia Europejska nie przeprowadzi reform m.in. w zakresie swobody przepływu osób, zorganizuje referendum dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

W tym samym brzmieniu ustawa została już przyjęta w Izbie Gmin w tym roku ale zablokowała ją opozycja w Izbie Lordów. Prawdopodobnie tym razem scenariusz też się powtórzy, ale komentatorzy polityczni twierdzą, że drugie podejście ma inny cel: przekonanie eurosceptycznych przeciwników partii rządzącej do zagłosowania na nią w przyszłorocznych wyborach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16820302,W__Brytania__rzad_Camerona_zlozyl_w_Izie_Gmin_ustawe.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16820302,W__Brytania__rzad_Camerona_zlozyl_w_Izie_Gmin_ustawe.html