Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nie żyje górnik poszukiwany w kopalni w Mysłowicach

Polska

Po 12 dobach akcji, w nocy z piątku na sobotę ratownicy znaleźli ciało zaginionego 42-letniego górnika. Dotarli do niego o godz. 1:37. Znajdował się 440m od wlotu chodnika, 665m pod ziemią, od 24 lat pracował w kopalni jako kombajnista. Rzecznik prasowy KHW informuje, że odnalezienie pracownika było możliwe tylko dzięki olbrzymiej determinacji każdej osoby, biorącej udział w akcji ratunkowej.

W poniedziałek rano w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zmarł też najciężej ranny, 26-letni górnik. W szpitalu przebywa nadal 21 poszkodowanych, stan dwóch jest ekstremalnie krytyczny, jednego – krytyczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17290333/nadzieja-trzymala-nas-do-konca-nie-zyje-gornik-poszukiwany-w-kopalni-myslowicewesola

Udostępnij

3 górników z kopalni w Mysłowicach w stanie krytycznym

Polska akcja poszukiwawcza górnicy kopalnia Mysłowice stan krytyczny szpital w Siemianowicach Śląskich zaginiony górnik

Stan jednego z nich został dziś określony przez lekarzy jako „ekstremalnie krytyczny”. Górnicy trafili na oddział intensywnej terapii Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich po zeszłotygodniowym wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Lekarz Marek Kawecki poinformował też, że trzeci górnik również jest w stanie krytycznym.

Trzech kolejnych pozostaje w stanie budzącym nadzieję. W szpitalu łącznie przebywa 21 poszkodowanych w wypadku. Sześciu jest na intensywnej terapii, a piętnastu na oddziałach chirurgicznych.

Tymczasem w kopalni nadal trwa akcja poszukiwawcza zaginionego górnika. Ratownicy twierdzą, że dzisiaj powinni dotrzeć do miejsca, gdzie prawdopodobnie znajduje się poszkodowany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html