Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie żyje górnik poszukiwany w kopalni w Mysłowicach

Polska

Po 12 dobach akcji, w nocy z piątku na sobotę ratownicy znaleźli ciało zaginionego 42-letniego górnika. Dotarli do niego o godz. 1:37. Znajdował się 440m od wlotu chodnika, 665m pod ziemią, od 24 lat pracował w kopalni jako kombajnista. Rzecznik prasowy KHW informuje, że odnalezienie pracownika było możliwe tylko dzięki olbrzymiej determinacji każdej osoby, biorącej udział w akcji ratunkowej.

W poniedziałek rano w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zmarł też najciężej ranny, 26-letni górnik. W szpitalu przebywa nadal 21 poszkodowanych, stan dwóch jest ekstremalnie krytyczny, jednego – krytyczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17290333/nadzieja-trzymala-nas-do-konca-nie-zyje-gornik-poszukiwany-w-kopalni-myslowicewesola

Udostępnij

3 górników z kopalni w Mysłowicach w stanie krytycznym

Polska akcja poszukiwawcza górnicy kopalnia Mysłowice stan krytyczny szpital w Siemianowicach Śląskich zaginiony górnik

Stan jednego z nich został dziś określony przez lekarzy jako „ekstremalnie krytyczny”. Górnicy trafili na oddział intensywnej terapii Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich po zeszłotygodniowym wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Lekarz Marek Kawecki poinformował też, że trzeci górnik również jest w stanie krytycznym.

Trzech kolejnych pozostaje w stanie budzącym nadzieję. W szpitalu łącznie przebywa 21 poszkodowanych w wypadku. Sześciu jest na intensywnej terapii, a piętnastu na oddziałach chirurgicznych.

Tymczasem w kopalni nadal trwa akcja poszukiwawcza zaginionego górnika. Ratownicy twierdzą, że dzisiaj powinni dotrzeć do miejsca, gdzie prawdopodobnie znajduje się poszkodowany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html