Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nie żyje górnik poszukiwany w kopalni w Mysłowicach

Polska

Po 12 dobach akcji, w nocy z piątku na sobotę ratownicy znaleźli ciało zaginionego 42-letniego górnika. Dotarli do niego o godz. 1:37. Znajdował się 440m od wlotu chodnika, 665m pod ziemią, od 24 lat pracował w kopalni jako kombajnista. Rzecznik prasowy KHW informuje, że odnalezienie pracownika było możliwe tylko dzięki olbrzymiej determinacji każdej osoby, biorącej udział w akcji ratunkowej.

W poniedziałek rano w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zmarł też najciężej ranny, 26-letni górnik. W szpitalu przebywa nadal 21 poszkodowanych, stan dwóch jest ekstremalnie krytyczny, jednego – krytyczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17290333/nadzieja-trzymala-nas-do-konca-nie-zyje-gornik-poszukiwany-w-kopalni-myslowicewesola

Udostępnij

3 górników z kopalni w Mysłowicach w stanie krytycznym

Polska akcja poszukiwawcza górnicy kopalnia Mysłowice stan krytyczny szpital w Siemianowicach Śląskich zaginiony górnik

Stan jednego z nich został dziś określony przez lekarzy jako „ekstremalnie krytyczny”. Górnicy trafili na oddział intensywnej terapii Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich po zeszłotygodniowym wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Lekarz Marek Kawecki poinformował też, że trzeci górnik również jest w stanie krytycznym.

Trzech kolejnych pozostaje w stanie budzącym nadzieję. W szpitalu łącznie przebywa 21 poszkodowanych w wypadku. Sześciu jest na intensywnej terapii, a piętnastu na oddziałach chirurgicznych.

Tymczasem w kopalni nadal trwa akcja poszukiwawcza zaginionego górnika. Ratownicy twierdzą, że dzisiaj powinni dotrzeć do miejsca, gdzie prawdopodobnie znajduje się poszkodowany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek-w-kopalni-dwoch-gornikow-w-stanie,85,0,1640533.html