Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

4% PKB wyniósł deficyt za 2013

Gospodarka

66,9 mld złotych, czyli 4% PKB, wyniósł deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2013, podał dzisiaj GUS.

Na deficyt całego sektora wpłynął głównie deficyt podsektora instytucji rządowych na szczeblu centralnym wynoszący 58,5 mld złotych. Deficyty podsektora instytucji samorządowych na szczeblu lokalnym i podsektora funduszy zabezpieczenia społecznego były niższe i wyniosły odpowiednio 2,8 i 4,6 mld złotych.

W 2012 roku deficyt wynosił 60,5 mld (3,7%), w 2011 – 76,3 mld (4,9%), w 2010 – 109,7 mld (7,6%).

Łączny dług sektora instytucji rządowych i samorządowych wynosił w 2013 roku 926 mld złotych, czyli 55,7% PKB. W tym roku może wynieść 59,7%, szacuje Forum Obywatelskiego Rozwoju.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rachunki-narodowe/statystyka-sektora-instytucji-rzadowych-i-samorzadowych/komunikat-dotyczacy-deficytu-i-dlugu-sektora-instytucji-rzadowych-i-samorzadowych-w-2013-r-pazdziernikowa-notyfikacja-fiskalna,1,17.html

Udostępnij

51% TVN-u na sprzedaż. Za co najmniej 3 mld złotych

Gospodarka giełda media n-vision telewizja time warner tvn

51% akcji TVN S.A., lidera rynku telewizyjnego w Polsce, jest na sprzedaż z powodu zmiany strategii właściciela spółki. Wycena to co najmniej 3 miliardy złotych, tyle ile wynika z bieżącego kursu akcji. Do sprzedaży ma dojść w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Prawdopodobnym kupującym jest Time Warner, trzeci koncern medialno-rozrywkowy świata, który już raz próbował kupić TVN, ale został przelicytowany przez Canal+. Inni potencjalni kupcy to amerykańskie 21st Century Fox Ruperta Murdocha i Discovery Communications oraz niemieckie Bertelsmann oraz RTL Group.

Większościowym akcjonariuszem posiadającym 52,36% akcji TVN S.A. jest spółka N-Vision (poprzez grupę ITI i Canal+). Pozostałymi akcjonariuszami są otwarte fundusze emerytalne i towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsbiznesu.pb.pl/3900857,36641,polsko-francuski-duet-sprzedaje-tvn

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsbiznesu.pb.pl/3900857,36641,polsko-francuski-duet-sprzedaje-tvn