Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowy sprzęt Apple: iPady oraz iMac z ekranem Retina 5K

Nauka i Technologie

Nowy iMac ma ekran o niezwykle dużej rozdzielczości. Pokazany podczas wczorajszej konferencji komputer Apple’a wyposażono w 27-calowy ekran Retina, oferujący rozdzielczość 5120 x 2880 pikseli. Apple nie przyłączył się tym samym do producentów, którzy jako następcę popularnych obecnie wyświetlaczy Full HD proponują ekrany 4K o rozdzielczości 3840 x 2160.

Apple zaprezentował również nowe tablety – iPada Air 2 oraz kolejną wersję iPada Mini. W porównaniu z poprzednimi modelami urządzenia są jeszcze cieńsze – iPad Air 2 ma zaledwie 6,1 mm grubości. W obu tabletach dodano również sensor Touch ID, pozwalający na uwierzytelnianie za pomocą skanowania linii papilarnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16818096,4_rzeczy__ktore_nalezy_wiedziec_po_konferencji_Apple.html

Udostępnij

Wojskowy wahadłowiec X-37B wraca na Ziemię

Nauka i Technologie Bezzałogowy wahadłowiec boeing Eksploracja Kosmosu ISS kosmos międzynarodowa stacja kosmiczna NASA Pentagon Vandenberg Wahadłowiec wojsko X-37B

Po 22 miesiącach spędzonych na orbicie wraca do bazy X-37B – bezzałogowy wahadłowiec, należący do amerykańskich sił zbrojnych. X-37B i zadania, jakie wykonuje w przestrzeni kosmicznej są tematem wielu plotek i spekulacji. Amerykańska armia nie rozwiewa ich, udostępniając zazwyczaj jedynie zdawkowe komunikaty o starcie lub powrocie tej maszyny do bazy.

Bezzałogowy wahadłowiec spędza na orbicie bardzo dużo czasu, ustanawiając z każdym z trzech lotów kolejny rekord długości kosmicznej misji. Ostatnia, z której właśnie wraca, zaczęła się w grudniu 2012 roku.

Co X-37B robi na orbicie? Jednym z prawdopodobnych zadań tej maszyny jest wykonywanie w warunkach kosmicznych testów urządzeń i technologii, które – ze względu na swój wojskowy charakter – nie mogą zostać dostarczone na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/10/13/spaceplane-x37b-returning_n_5975420.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/10/13/spaceplane-x37b-returning_n_5975420.html