Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wracamy do kupowania dziur w ziemi

Finanse

37% mieszkań sprzedanych w III kwartale 2014 roku, zostanie oddanych do użytku rok od kupienia lub później, czyli mieszkań na stosunkowo wczesnym etapie budowy, wynika z raportu opublikowanego przez REAS. Kwartał wcześniej odsetek ten wynosił 32% i według przewidywań REAS miał „wyraźnie rosnąć w kolejnych kwartałach”.

Zmiany te wynikają z wprowadzenia ustawy developerskiej, która wprowadziła obowiązek założenia dla każdego klienta bankowego rachunku powierniczego, z którego developer otrzymuje środki od banku dopiero po zakończeniu kolejnych etapów inwestycji. Dzięki temu pieniądze kupujących są lepiej zabezpieczone.

REAS jest firmą doradczą specjalizującą się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym. Od 1997 roku współpracujemy z deweloperami, bankami i inwestorami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.reas.pl/files/reports/reasrynekmieszkaniowywpolsceq22014.pdf

Udostępnij

Pensje w górę, zatrudnienie też. Są najnowsze dane

Finanse bezrobocie GUS Główny Urząd Statystyczny pprzeciętne wynagrodzenie wynagrodzenia

Średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło we wrześniu 2014 3900,49 złotych brutto, podał GUS. We wrześniu 2013 średnie wynagrodzenie wynosiło 3770 złotych, a w sierpniu 2014 3893 złotych. Wzrost wynagrodzeń rok do roku wyniósł więc 3,4%, a miesiąc do miesiąca 0,1%.

Należy spodziewać się dalszych wzrostów, gdyż w poprzednich latach pensje od września do grudnia zawsze rosły osiągając maksymalną wartość w grudniu. Przy inflacji oscylującej w okolicach zera, oznacza to realny wzrost pensji.

Zatrudnienie we wrześniu 2014 wzrosło o 0,8% w porównaniu z wrześniem 2013, ogłosił jednocześnie ZUS.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stat.gov.pl/kalendarium/16-10-2014.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stat.gov.pl/kalendarium/16-10-2014.html