Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Demonstracje w blisko 150 miastach Francji

Europa

odbywają się z powodu zapowiadanych przez prezydenta Hollande’a drastycznych cięć budżetowych. Według związkowców wszystkiemu winne są Niemcy, które wymuszają na Francji oszczędności i w ten sposób zapędzają Francuzów i całą Unię Europejską w ślepą uliczkę. Powszechna Konfederacja Pracy twierdzi, że polityka Niemiec przynosi same negatywne skutki. Francuski rząd zapowiedział m.in. cięcia w służbie zdrowia i zmniejszenie zasiłków dla bezrobotnych. W samym Paryżu protestowały tysiące osób przeciwko zreformowaniu francuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Oprócz służby zdrowia swoje niezadowolenie demonstrują też m.in. pracownicy administracji państwowej, przemysłu ciężkiego oraz emeryci.

Rząd we Francji decyduje się na cięcia w budżecie z powodu rosnącego w bardzo szybkim tempie deficytu Skarbu Państwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/swiat/news-francuzi-protestuja-przeciwko-zmianom-w-sluzbie-zdrowia,nId,1537199

Udostępnij

KE pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE

Europa dyrektywy unijne kary finansowe Komisja Europejska polska Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

w sprawie przepisów o pojazdach wycofanych z eksploatacji. Dyrektywa unijna z 2000 roku ma zapewnić, by demontaż i recykling starych pojazdów przebiegał w sposób przyjazny dla środowiska. Już w 2009 roku Komisja Europejska wskazywała Polsce wiele niedociągnięć w tej dziedzinie, a w 2012 wysłała upomnienie. Według KE polskie prawodawstwo nadal nie uwzględniło obowiązku składowania zużytych część. Polska dyskryminuje też pojazdy zarejestrowane poza granicami naszego kraju.

W czwartek Komisja wezwała polskie władze do wprowadzenia unijnych przepisów dotyczących ochrony zwierząt wykorzystywanych w celach naukowych. Polska jest też zobowiązana do przesłania szczegółowych informacji o etapie prac związanych z wdrażaniem przepisów dot. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za niewdrażanie przepisów unijnych w wyznaczonych terminach możemy zapłacić wysokie kary finansowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-kieruje-do-Trybunalu-kolejna-sprawe-przeciwko-Polsce-3219283.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-kieruje-do-Trybunalu-kolejna-sprawe-przeciwko-Polsce-3219283.html