Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE

Europa

w sprawie przepisów o pojazdach wycofanych z eksploatacji. Dyrektywa unijna z 2000 roku ma zapewnić, by demontaż i recykling starych pojazdów przebiegał w sposób przyjazny dla środowiska. Już w 2009 roku Komisja Europejska wskazywała Polsce wiele niedociągnięć w tej dziedzinie, a w 2012 wysłała upomnienie. Według KE polskie prawodawstwo nadal nie uwzględniło obowiązku składowania zużytych część. Polska dyskryminuje też pojazdy zarejestrowane poza granicami naszego kraju.

W czwartek Komisja wezwała polskie władze do wprowadzenia unijnych przepisów dotyczących ochrony zwierząt wykorzystywanych w celach naukowych. Polska jest też zobowiązana do przesłania szczegółowych informacji o etapie prac związanych z wdrażaniem przepisów dot. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za niewdrażanie przepisów unijnych w wyznaczonych terminach możemy zapłacić wysokie kary finansowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-kieruje-do-Trybunalu-kolejna-sprawe-przeciwko-Polsce-3219283.html

 • sbkomuch

  Czyż byście znowu wprowadzali jak na białorusi i u czekisty cenzurę?znowu przegracie , jak zawsze.Czekistowskie zasadzy są nie demokratyczne.Wy resortowe dzieci lub ich wyrobnicy zostaniecie z ręką w nocniku.Gdzie wasza ludzka wrażliwość.Komuchy tego nie mieli.Bo z kąd.Popiełuszko też zginął przez piotrowskiego.A jaruzel i kiszczak to kim są? to zbrodniarze narodu. Dla was bohaterowie czekistów.Dla narodu , mordercy.

Udostępnij

Rodziny szukają rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Europa donbas gorąca linia kryzys na ukrainie rosja separatyści Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ukraina żołnierze

Ukraina uruchomiła ponad tydzień temu gorącą linię telefoniczną dla obywateli Rosji, by mogli odnaleźć swoich krewnych walczących wśród separatystów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, że zgłosiły się już rodziny 131 rosyjskich żołnierzy, którzy przepadli bez śladu. Ich bliscy podejrzewają, że mogli zostać wysłani na wojnę z Ukrainą.

Kreml cały czas nie potwierdził, że rosyjscy żołnierze biorą udział w tej wojnie. Mowa była jedynie o ochotnikach walczących w Donbasie z własnej woli. Organizacje broniące praw człowieka donoszą, że w walkach na Ukrainie mogło zginąć co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie