Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Amazon zatrudni 2500 pracowników sezonowych w Poznaniu i Wrocławiu

Gospodarka

Po 1000 pracowników sezonowych zatrudni Amazon we wrocławskim i poznańskim centrum dystrybucyjnym na czas zwiększonej liczby wysyłek przed świętami. Już teraz zatrudniono 500 pracowników tymczasowych.

Praca odbywa się w systemie zmianowym, 10h dziennie 4 dni w tygodniu. Nie podano stawek dla pracowników tymczasowych, ale szeregowi pracownicy pracujący na etat mogą liczyć na 2415 złotych brutto we Wrocławiu i 2515 w Poznaniu, a liderzy zespołów 3091 złotych. Nie są wymagane specjalne umiejętności ani doświadczenie.

Na całym świecie w Amazonie pracuje 132,6 tys. osób w 50 centrach dystrybucyjnych. Na święta zatrudnionych ma zostać 80.000 pracowników tymczasowych, o 15% więcej niż w ubiegłym roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/828343,amazon-zamierza-zatrudnic-2-tys-pracownikow-tymczasowych-w-polsce.html

Udostępnij

Polska dostanie logo. Za 220.000 euro

Gospodarka logo marka dla polski spring into new wally Olins

Głosowanie nad jednym z trzech logo zaprojektowanych przez Wally’ego Olinsa, właściciela agencji reklamowej Saffron Brand Consultants zaczęło się wczoraj. Do wyboru są trzy wariacje schematycznej sprężyny symbolizujące „twórcze napięcie” (creative tension) oraz hasło „Polska. Spring into new.” (hasło nie ma specjalnego sensu, nawet dla osób natywnie posługujących się angielskim). Na konkretną wersję sprężyny można głosować na stronie logodlapolski.pl.

Opracowanie i projekt logo oraz identyfikacji wizualnej będzie kosztowało 220.000 euro. Zapłacą za nie sponsorzy (m.in. PKO BP i Totalizator Sportowy) a następnie za pośrednictwem fundacji Marka dla Polski przekażą prawa do jego wykorzystania instytucjom państwowym.

Jedno logo ma zastąpić grupę stosowanych dotychczas przez różne agencje znaków. Nie ma na konkurować z flagą ani godłem.

różne wersje loga

źródło: Wykop.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ttg.com.pl/internauci-wybieraja-sprezynowe-logo-polski/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ttg.com.pl/internauci-wybieraja-sprezynowe-logo-polski/