Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wojskowy wahadłowiec X-37B wraca na Ziemię

Nauka i Technologie

Po 22 miesiącach spędzonych na orbicie wraca do bazy X-37B – bezzałogowy wahadłowiec, należący do amerykańskich sił zbrojnych. X-37B i zadania, jakie wykonuje w przestrzeni kosmicznej są tematem wielu plotek i spekulacji. Amerykańska armia nie rozwiewa ich, udostępniając zazwyczaj jedynie zdawkowe komunikaty o starcie lub powrocie tej maszyny do bazy.

Bezzałogowy wahadłowiec spędza na orbicie bardzo dużo czasu, ustanawiając z każdym z trzech lotów kolejny rekord długości kosmicznej misji. Ostatnia, z której właśnie wraca, zaczęła się w grudniu 2012 roku.

Co X-37B robi na orbicie? Jednym z prawdopodobnych zadań tej maszyny jest wykonywanie w warunkach kosmicznych testów urządzeń i technologii, które – ze względu na swój wojskowy charakter – nie mogą zostać dostarczone na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/10/13/spaceplane-x37b-returning_n_5975420.html

Udostępnij

Sok grejpfrutowy zmniejsza przyrost wagi u myszy

Nauka i Technologie cukier Cukrzyca Glukoza Grejpfruty Insulina medycyna Myszy otyłość Sok grejpfrutowy Waga ciała zdrowie

Przyrost wagi gryzoni, spowodowany wysokotłuszczową dietą, jest niższy dzięki sokowi z grejpfruta – to wniosek z badań, przeprowadzonych przez grupę naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Badane myszy zostały podzielone na sześć grup. Przez 100 dni dostarczano im w formie płynu różne roztwory wody i cukrów lub rozcieńczony (50 i 25 proc.) sok grejpfrutowy.

Wyniki, uzyskane po zakończeniu eksperymentu wskazują, że sok miał wpływ nie tylko na mniejszy przyrost wagi, ale również na zawartość glukozy i insuliny we krwi gryzoni.

Komentujący uzyskane rezultaty Joseph Napoli stwierdził: „Sok grejpfrutowy zmniejszał poziom cukru w takim stopniu jak metformina. To oznacza, że naturalny napój owocowy obniża glikemię równie skutecznie, co lek na receptę”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dieta-wysokotluszczowa-myszy-glukoza-waga-sok-grejpfrutowy-glikemia-insulina-metformina-naringina-Andreas-Stahl-Joseph-Napoli,21204

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dieta-wysokotluszczowa-myszy-glukoza-waga-sok-grejpfrutowy-glikemia-insulina-metformina-naringina-Andreas-Stahl-Joseph-Napoli,21204