Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rodziny szukają rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Europa

Ukraina uruchomiła ponad tydzień temu gorącą linię telefoniczną dla obywateli Rosji, by mogli odnaleźć swoich krewnych walczących wśród separatystów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, że zgłosiły się już rodziny 131 rosyjskich żołnierzy, którzy przepadli bez śladu. Ich bliscy podejrzewają, że mogli zostać wysłani na wojnę z Ukrainą.

Kreml cały czas nie potwierdził, że rosyjscy żołnierze biorą udział w tej wojnie. Mowa była jedynie o ochotnikach walczących w Donbasie z własnej woli. Organizacje broniące praw człowieka donoszą, że w walkach na Ukrainie mogło zginąć co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie

Udostępnij

Rosja będzie miała nową bazę lotniczą na Białorusi

Europa baza lotnicza białoruś Białystok Bobrujsk ochrona granic rosja su-27 Wiktor Bondariew

Rosyjskie samoloty będą mogły dolecieć do Białegostoku w pół godziny. Nowa baza będzie znajdować się w Bobrujsku, około 400 km od granicy z Polską. Od 2016 roku będą w niej stacjonować samoloty Su-27 – powiadomiły białoruskie media, powołując się na dowódcę sił powietrznych Federacji Rosyjskiej generała Wiktora Bondariewa.

Plany rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich wojsk lotniczych pojawiły się w 2013 roku. Od tamtego czasu w Baranowiczach już stacjonuje 10 myśliwców. Początkowo były tylko cztery. Według władz w Moskwie patrolują przestrzeń powietrzną Białorusi w celu ochrony granic Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Na razie nie wiadomo, czy samoloty będą stacjonowały na obu lotniskach (w Bobrujsku   i Baranowiczach), czy Rosjanie skupią się tylko na nowej bazie w Bobrujsku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku