Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rodziny szukają rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Europa

Ukraina uruchomiła ponad tydzień temu gorącą linię telefoniczną dla obywateli Rosji, by mogli odnaleźć swoich krewnych walczących wśród separatystów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, że zgłosiły się już rodziny 131 rosyjskich żołnierzy, którzy przepadli bez śladu. Ich bliscy podejrzewają, że mogli zostać wysłani na wojnę z Ukrainą.

Kreml cały czas nie potwierdził, że rosyjscy żołnierze biorą udział w tej wojnie. Mowa była jedynie o ochotnikach walczących w Donbasie z własnej woli. Organizacje broniące praw człowieka donoszą, że w walkach na Ukrainie mogło zginąć co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie

Udostępnij

Rosja będzie miała nową bazę lotniczą na Białorusi

Europa baza lotnicza białoruś Białystok Bobrujsk ochrona granic rosja su-27 Wiktor Bondariew

Rosyjskie samoloty będą mogły dolecieć do Białegostoku w pół godziny. Nowa baza będzie znajdować się w Bobrujsku, około 400 km od granicy z Polską. Od 2016 roku będą w niej stacjonować samoloty Su-27 – powiadomiły białoruskie media, powołując się na dowódcę sił powietrznych Federacji Rosyjskiej generała Wiktora Bondariewa.

Plany rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich wojsk lotniczych pojawiły się w 2013 roku. Od tamtego czasu w Baranowiczach już stacjonuje 10 myśliwców. Początkowo były tylko cztery. Według władz w Moskwie patrolują przestrzeń powietrzną Białorusi w celu ochrony granic Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Na razie nie wiadomo, czy samoloty będą stacjonowały na obu lotniskach (w Bobrujsku   i Baranowiczach), czy Rosjanie skupią się tylko na nowej bazie w Bobrujsku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku