Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rodziny szukają rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Europa

Ukraina uruchomiła ponad tydzień temu gorącą linię telefoniczną dla obywateli Rosji, by mogli odnaleźć swoich krewnych walczących wśród separatystów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, że zgłosiły się już rodziny 131 rosyjskich żołnierzy, którzy przepadli bez śladu. Ich bliscy podejrzewają, że mogli zostać wysłani na wojnę z Ukrainą.

Kreml cały czas nie potwierdził, że rosyjscy żołnierze biorą udział w tej wojnie. Mowa była jedynie o ochotnikach walczących w Donbasie z własnej woli. Organizacje broniące praw człowieka donoszą, że w walkach na Ukrainie mogło zginąć co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie

Udostępnij

Rosja będzie miała nową bazę lotniczą na Białorusi

Europa baza lotnicza białoruś Białystok Bobrujsk ochrona granic rosja su-27 Wiktor Bondariew

Rosyjskie samoloty będą mogły dolecieć do Białegostoku w pół godziny. Nowa baza będzie znajdować się w Bobrujsku, około 400 km od granicy z Polską. Od 2016 roku będą w niej stacjonować samoloty Su-27 – powiadomiły białoruskie media, powołując się na dowódcę sił powietrznych Federacji Rosyjskiej generała Wiktora Bondariewa.

Plany rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich wojsk lotniczych pojawiły się w 2013 roku. Od tamtego czasu w Baranowiczach już stacjonuje 10 myśliwców. Początkowo były tylko cztery. Według władz w Moskwie patrolują przestrzeń powietrzną Białorusi w celu ochrony granic Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Na razie nie wiadomo, czy samoloty będą stacjonowały na obu lotniskach (w Bobrujsku   i Baranowiczach), czy Rosjanie skupią się tylko na nowej bazie w Bobrujsku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku