Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rodziny szukają rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

Europa

Ukraina uruchomiła ponad tydzień temu gorącą linię telefoniczną dla obywateli Rosji, by mogli odnaleźć swoich krewnych walczących wśród separatystów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, że zgłosiły się już rodziny 131 rosyjskich żołnierzy, którzy przepadli bez śladu. Ich bliscy podejrzewają, że mogli zostać wysłani na wojnę z Ukrainą.

Kreml cały czas nie potwierdził, że rosyjscy żołnierze biorą udział w tej wojnie. Mowa była jedynie o ochotnikach walczących w Donbasie z własnej woli. Organizacje broniące praw człowieka donoszą, że w walkach na Ukrainie mogło zginąć co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17258197/rodziny-rosyjskich-zolnierzy-szukaja-ich-na-ukrainie

Udostępnij

Rosja będzie miała nową bazę lotniczą na Białorusi

Europa baza lotnicza białoruś Białystok Bobrujsk ochrona granic rosja su-27 Wiktor Bondariew

Rosyjskie samoloty będą mogły dolecieć do Białegostoku w pół godziny. Nowa baza będzie znajdować się w Bobrujsku, około 400 km od granicy z Polską. Od 2016 roku będą w niej stacjonować samoloty Su-27 – powiadomiły białoruskie media, powołując się na dowódcę sił powietrznych Federacji Rosyjskiej generała Wiktora Bondariewa.

Plany rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich wojsk lotniczych pojawiły się w 2013 roku. Od tamtego czasu w Baranowiczach już stacjonuje 10 myśliwców. Początkowo były tylko cztery. Według władz w Moskwie patrolują przestrzeń powietrzną Białorusi w celu ochrony granic Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Na razie nie wiadomo, czy samoloty będą stacjonowały na obu lotniskach (w Bobrujsku   i Baranowiczach), czy Rosjanie skupią się tylko na nowej bazie w Bobrujsku.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku