Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska dostanie logo. Za 220.000 euro

Gospodarka

Głosowanie nad jednym z trzech logo zaprojektowanych przez Wally’ego Olinsa, właściciela agencji reklamowej Saffron Brand Consultants zaczęło się wczoraj. Do wyboru są trzy wariacje schematycznej sprężyny symbolizujące „twórcze napięcie” (creative tension) oraz hasło „Polska. Spring into new.” (hasło nie ma specjalnego sensu, nawet dla osób natywnie posługujących się angielskim). Na konkretną wersję sprężyny można głosować na stronie logodlapolski.pl.

Opracowanie i projekt logo oraz identyfikacji wizualnej będzie kosztowało 220.000 euro. Zapłacą za nie sponsorzy (m.in. PKO BP i Totalizator Sportowy) a następnie za pośrednictwem fundacji Marka dla Polski przekażą prawa do jego wykorzystania instytucjom państwowym.

Jedno logo ma zastąpić grupę stosowanych dotychczas przez różne agencje znaków. Nie ma na konkurować z flagą ani godłem.

różne wersje loga

źródło: Wykop.pl

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://ttg.com.pl/internauci-wybieraja-sprezynowe-logo-polski/

 • Oaza spokoju

  Nie rozumiem DLACZEGO w kraju gdzie jest cała masa zdolnych, kreatywnych artystów nie powstał konkurs na ów logo, nie przemawia do mnie, żadna z wersji i nie wiem jak nasi sąsiedzi mieli by nas rozpoznać po tym zygzaku który w wersji czarno- białej kojarzy mi się z zygzakiem maszyny do szycia. Z całym szacunkiem dla twórcy cyt. „Wielkiego Przyjaciela Polski” nie potrafię identyfikować ów znaku z MOIM KRAJEM

  • http://like-a-geek.jogger.pl Marcin Kosedowski

   Bo to nie było tak, że ktoś wpadł na pomysł, że trzeba zaprojektować logo i zlecił je specjaliście.

   To logo powstało już dużo wcześniej i dopiero teraz powstał pomysł odkupienia praw do niego.

   Co do rozpoznawalności, to tak jak z każdym logiem – dopóki nie będzie używane, nikt go nie będzie rozpoznawał. Loga MacDonald’s, Nike, PCK, Coca-Coli też nie były rozpoznawalne na etapie projektowania.

  • http://blog.99plast.pl/ Kamil Weber

   Tu nie chodzi o rozpoznawalność, już mniejsza o całe to logo.

   „To logo powstało już dużo wcześniej i dopiero teraz powstał pomysł odkupienia praw do niego.”

   O to chodzi. Nagle, bez jakiegoś nagłośnienia sprawy ktoś wpada na pomysł tworzenia identyfikacji państwa, znajduje sobie jakieś logo i postanawia je odkupić a później oszukuje ludzi twierdząc, że MAJĄ WYBÓR, którego nie mają. Świetnie.

   Skoro tworzymy identyfikacje naszego państwa to pozwólmy naszym twórcom tworzyć, to takie trudne? Organizacja konkursu oraz wybór najlepszego loga przez prawdziwe głosowanie? Jak zwykle robią coś ‚dla nas’ przy czym my nie mamy na to żadnego wpływu, żenada, żenada i jeszcze raz żenada. (Przy czym mówię tu wyłącznie o organizacji całego tego bajzlu, nie o samym logo, to oddzielny temat.)

 • Milev

  Prawda jest taka, że logo PZPN miażdży resztę. Sprężynka jest chyba w Top 3 razem z Teraz Polska ze względu na prostotę i rozpoznawalność.

  • Mati

   jak dla mnie to logo PZPN jest po prostu najbardziej kreatywne bo:
   1. Jest napisane że to polska
   2. Jest w nim zawarte godło polski ale jednocześnie z nim nie konkuruje
   3. Jako Polski Związek Piłki Nożnej zawarli w nim kształt piłki
   Jak dla mnie bomba 😉

Udostępnij

Trzeci miesiąc deflacji - są dane za wrzesień 2014

Gospodarka deflacja GUS Główny Urząd Statystyczny inflacja spadek cen

We wrześniu 2014 ceny spadły o 0,3% w porównaniu z ubiegłym rokiem, podał GUS. To mniejszy spadek niż zakładany (0,4%).

W sierpniu i lipcu 2014 ceny spadały w porównaniu odpowiednio z sierpniem i lipcem 2013, więc jest to trzeci miesiąc panowania deflacja a nie inflacji. Spadki cen wynosiły 0,2% w lipcu i 0,3% w sierpniu.

Inflacja za cały 2014 rok wyniesie 0,2%, jak prognozuje NBP.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stat.gov.pl/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://stat.gov.pl/